Ödemiş’te genç ressamlar resim sergisi

Ödemiş’te genç ressamlar resim sergisi
Bu haber 21 Mayıs 2022 - 11:53 'de eklendi

Ödemiş’te genç ressamlar resim sergisi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında,  İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, resim öğretmeni Özlem Tok’un öğrencilerle birlikte yaptıkları çalışmalarının sergilediği “Genç Ressamlar” resim sergisi Kaymakam Fatih Aksoy ve protokolün katılımı ile açıldı.

“Öğrencilerimizle geleceğin yolunu aydınlatan sanatın yaydığı ışıkla kutluyoruz”

Ödemiş’in başarılı görsel sanatlar öğretmeni ve ressam Özlem Tok, “Bugün 19 Mayıs, İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve büyük Önderimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün  “doğum günüm” dediği bu günü, biz de; öğrencilerimizle geleceğin yolunu aydınlatan sanatın yaydığı ışıkla kutluyoruz.

Atamızın tarihe geçen “Bu vatanı silahı bile olmayan milletimizin azmiyle oluşturulan orduyla kurtardık. Ama bu vatanı sonsuza kadar yaşatacak nesilleri yetiştirecek iki ordumuz daha var. Onlara olan güvenim sonsuzdur. Birincisi öğretmenler, ikincisi sanatçılardır. Cumhuriyeti ve devrimleri yayarak milletimizi çağdaş toplumlar seviyesine çıkaracak olanlar onlardır.” Sözü şimdi ve her zaman biz öğretmenlerin ve sanatçıların yolunu aydınlattığı gibi geleceğe dönük görev ve sorumluluklarımızı da çok güzel ifade etmektedir.

İşte biz öğretmenler ve sanatçılar bu inançla İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizle oluşturduğumuz  “19 Mayıs Genç Ressamlar” sergimiz ile toplumun aydınlık yarınlarına yürürken, geleceğin sanatçılarını da yetiştirerek Atamızın belirttiği yolda yürüyoruz ve yürümeye de devam edeceğiz. Hepimiz biliyoruz ki, bu genç ressamların arasında geleceğin ünlü sanatçıları gizlenmektedir. Bir başlangıç olarak değerlendirdiğimiz bu serginin birçok öğrencimiz için sanata olan ilginin ve başlangıcın onurla saklanacak bir sayfası olarak anılarında da yer alacaktır.

Şimdi ve sonrasında çocuklarımla, öğrencilerimle bu güzel yolculuğu severek ve inanarak sürdürmek üzere, bizi bu güzel sergimizin açılışında yalnız bırakmadığınız için size ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Genç ressam öğrencilerimi bu güzel eserleri için kutluyorum. Hepimizin,19 Mayıs Gençlik ve spor Bayramını kutlar saygılar sunuyorum.” dedi.

Okulun 10 / B Bilim Öğrencilerinden Dilek Boz yaptığı konuşmasında, “ Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 ‘da Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadelemiz Türk tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir.“Türk Milletini kurtaracak olan kendi azim ve kararı kurtaracaktır” diyen yüce Önder Mustafa Kemal 7’ den 70’e her insanımızın her zaman arkasında alarak milli mücadeleyi başlatmış ve tüm yoksulluğa, yokluğa rağmen bu mücadelede Türk Milleti başarı elde etmiştir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü her zerresine saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz, teşekkürlerimizi sonsuza dek sunarız” dedi.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Hüsnü Korkmaz, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve açılışa katılan sanatseverler tarafından sergi de yer alan eserler büyük bir beğeni ile yerinde incelendi. Ayrıca İlçe Protokolü tarafından sergide çalışmaları olan öğrencilere katılım belgeleri tek tek takdim edildi.

Özcan ÇETİN