1. Haberler
  2. Spor
  3. ÖDEMİŞ’TE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANISINA RAHVAN AT YARIŞLARI DÜZENLENDİ

ÖDEMİŞ’TE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANISINA RAHVAN AT YARIŞLARI DÜZENLENDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ve Ödemiş Belediyesi işbirliğiyle 18 Mart Çanakkale Şehitleri anısına düzenlenen Geleneksel Rahvan At Yarışları, heyecan dolu anlara sahne oldu. Günlüce Mahallesi Taypark Yarış Pisti’nde gerçekleşen etkinliğe, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı ve siyasi parti temsilcileri de katıldı. Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Ali Hadim ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Mustafa Turan, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker de yarışları izleyenler arasındaydı. Geleneksel Atlı Spor Dalları Asbaşkanı Mustafa Küçükmeral’in de katılımıyla renklenen etkinlik, at tutkunlarını bir araya getirdi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş şu ifadeleri kullandı:

“Geleneksel olarak rahvan at yetiştiricileri ve yarış severleri bugün de bu güzel havada, Çanakkale Şehitlerimizin anısına 109. Yılı anısına böyle güzel bir etkinlik düşündüler. Öncelikle 109 yıl önce Çanakkale’yi geçilmez yapan başka Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. O gün o zafer olmasaydı Türkiye hatta dünya başka bir konumda olurdu.

Bugün bu işe gönül vermiş arkadaşlarımızın öncülüğünde yapılan yarışa 100’e yakın atımız katıldı. İyi bir yarış olsun, kazasız belasız gerçekleşsin. Ödemiş’te artık bir gelenek haline geldi. Emeği olan, desteği olan tüm arkadaşlarımıza bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Kimsenin atının ayağına taş değmesin, hak eden kazansın, ayakları düz bassın.”

YEREL SEÇİM YARIŞINDA SON DÜZLÜĞE GİRİLDİ

Yarışları izlemeye gelen Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Ali Hadim şu ifadeleri kullandı:

“Çok güzel bir atmosfer, tam bir bahar havası var. Türkiye’nin her yerinden katılım sağlayan yarışçılarımıza, binicilerimize başarılar diliyorum. Kazasız belasız bir gün geçirmelerini diliyorum. Atlarının da ayaklarının düz basmasını diliyorum.

Seçimlerin son haftasına girdik. Saha iyi, her şey güzel. Ben bu at yarışı pistinin yapımında Sayın Mahmut Badem’in emeği çok, ona da sonsuz teşekkür ediyorum. Görüyorsunuz alan dar geliyor, tribünler dar geliyor. At yarışçılara, binicilere dedim ki, sizin derdiniz benim derdim diyorum. Göreve geldiğimizde inşallah pistin ve tribünlerin daha da büyütülmesi için elimizden geleni yapacağız. Seçimler yaklaştı, hava dediğim gibi çok güzel. İnşallah kazanacağız. 1 Nisan’da Cumhur İttifakı olarak Ödemişlilerin bizlerden beklentileri çok, durmak yok yola devam!”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Mustafa Turan şu ifadeleri kullandı:

“Bu geleneksel hale gelen yarışımız, Ata sporumuz. Ödemiş’te yapılıyor olması ve bunun Federasyon nezdinde olması bizim temennimiz. Bundan sonraki sürelerde de biz de inşallah Belediye Başkanı olduğumuzda bu yarışların daha da fazla desteklenerek, uluslararası çapta federasyon yarışlarına dönüştürerek devam ettirmek niyetindeyiz. Ata sporumuza sahip çıkmak, Ödemişimizin tanıtımı anlamında, bu işe gönül verenlerin desteklenmesi anlamında elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu güzel havada yarışa katılan, ülkenin her tarafından Rahvan at yarışı sevenlere, atçılara başarılar diliyorum. Kazasız belasız bir yarış olsun. Atların ayakları yere düz bazsın.

Seçim yarışı olumlu bir havada gidiyor. Kavgasız, tantanasız gittiğini düşünüyorum. Bütün aday arkadaşlar bu sürece katkı koyuyor. İnşallah Ödemişimize yakışır  bir şekilde bugüne kadar geldiği gibi son hafta da centilmence bir şekilde bu yarış sürer. İnşallah 31 Mart’a kadar bu hava devam eder. İnşallah finalde kazanan da biz oluruz.”

Yarışların sonunda Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve CHP Belediye Başkan adayı Mustafa Turan kazananlara ödüllerini takdim ettiler.

Haber Merkezi

ÖDEMİŞ’TE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANISINA RAHVAN AT YARIŞLARI DÜZENLENDİ
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.