Ödemiş’te 19 Mayıs kortej yürüyüşü gerçekleşti

Ödemiş’te 19 Mayıs kortej yürüyüşü gerçekleşti
Bu haber 21 Mayıs 2022 - 11:54 'de eklendi

Ödemiş’te 19 Mayıs kortej yürüyüşü gerçekleşti

Ödemiş’ te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde, Park Kafe önünden başlayan kortej yürüyüşü, vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

Yapılan yürüyüş sonrası Ödemiş Saraçoğlu Stadı önünde konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş,  “Mustafa Kemal ülkenin gidişini görmüş, ülkenin kurtarılması gerektiğini inanmış, yürekten vatanına bayrağına bağlı yüce Önderimiz bu güzel günüde siz gençlere armağan etmiş, kutlu olsun. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk doğum günü ’nüde 19 Mayıs olarak söylemiştir. Bizde diyoruz ki “İyi ki doğdun Mustafa Kemal, iyi ki yaşadın, iyi ki bu ülkeyi bize bıraktın.”

Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı günlerde Ödemiş’te de bir ateş oldu. 15 Mayıs gecesi Hasan Tahsin’in şehit edildiği gün Ödemiş’te, Ödemişliler efesiyle, askeriyle, siviliyle bir araya geldiler ve “Böyle gitmez buna dur demek gerekir” dediler.  Hasan Tahsin’de ilk kurşunu sıkarken öyle demişti. “Sen başlat bitiren olur”, bitirende Mustafa Kemal olmuştur. Bu anlamlı günün devamında yine Ödemişli yiğitler, yiğit ordusunu kurarak 30 Mayıs’ı -1 Haziran’a bağlayan gecede İlkkurşun tepelerinde düşmana dur dediler. Yine ilk kıvılcımı Ödemişliler yaktı, bu efelerle, bu yiğit orduyla ne kadar övünsek yeridir. Bu güzel yurdu bize vatan kılan başta Mustafa Kemal, Samsun’a çıkan silah arkadaşları, dava arkadaşları, Sakarya’dan, Çanakkale’ye, İlkkurşuna bize bu vatanı emanet eden tüm şehitlerimize rahmetle, minnetle, sevgiyle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Ödemiş senin emrinde Atam, iyi ki varsın Atam, iyi ki doğdun Atam” dedi.

Yapılan konuşma sonrasında Ödemiş Belediyesinin organizasyonu kapsamında sahne alan sanatçı Cansu Kırca konser verdi.

Özcan ÇETİN