1. Haberler
  2. Siyaset
  3. ÖDEMİŞ’İ 20 YIL GERİYE GÖTÜRDÜLER

ÖDEMİŞ’İ 20 YIL GERİYE GÖTÜRDÜLER

Ödemiş’in “Topuklu Efe’si” Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan adayı Dilek Acar Güleç, perşembe pazarında sorularımızı yanıtladı. Yeni yıl dileklerinde bulunan Güleç, Ödemiş’in pazar esnafının, özellikle üreticinin sorunları hakkında açıklamalarda bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Yeni yılda Ödemiş’e Belediye Başkanı olmak istiyorum. Ödemiş’in kaderinin artık değişmesi gerekiyor. Bu kaderin değişmesi için benim gibi ve yanımda olan sizlerle birlikte, Ödemiş’i gerçekten seven, düşünen insanlara ihtiyacı var.

Ödemiş’in yeni yılda daha huzurlu, daha düzenli, daha temiz, daha modern ve üreticimizin ürününün gerçekten değerini bulduğu bir dönem olmasını istiyorum. Bugünden itibaren, öncelikle Ödemiş halkına, huzur, sağlık ve mutluluk diliyorum. Dünyada da barış diliyorum, çocuklarımız ölmesin istiyorum.

Esnafımız zaten para kazanmak için bir çaba gösteriyor. Sabahtan akşama kadar burada, yağmur, çamur demeden evine helal lokma götürmek için çaba gösteriyor. Üretici zaten kazanamadığını dile getiriyor. Genel anlamda çözmemiz gerek çok fazla sorun var ülkece, ekonomik anlamda sorunlar var. Özellikle üreticinin malının para etmesi gerekiyor, bunun için bir şeyler yapılması gerekiyor. İthalatın önünün kesilmesi gerekiyor. Yaz, kış bütün meyveleri, sebzeleri üreten bir ülkeyiz. Maalesef dışarıdan ithal ediyoruz, bunun önünü kesmemiz gerekiyor. Kendi ürünümüzü, iç pazarımızda değerlendirerek ihraç etmemiz gerekiyor.

Pazar esnafı burada yağmurda sıkıntılar yaşıyor. Bu pazarın Çingene pazarından bir farkı yok. Ödemiş’e her gelen “şunu yapacağız, bunu yapacağız” diye söz veriyor, maalesef bu sözler tutulmuyor.

Bu mikrofonlarda verilen sözler maalesef tutulmadı ve Ödemiş’i rezil bir duruma getirdiler. 20 yıl geriye götürdüler ve kasaba haline çevirdiler.

Bu insanları sadece seçim zamanı değil, gelin buraya yağmurlu bir günde esnafın halini görün. Empati yapmak zorundayız, oturduğumuz yerden değil onların yanında olarak yönetmeliyiz.

Buraya kapalı pazar yeri şart. Buna tek başıma ben karar vermeyeceğim. Bunun da önüne geçeceğiz. “Ben istedim, ben bunu yaparım, bana ne kimin ne istediğinden. Benim istediğim olacak” gibi bir yönetim anlayışı olmayacak. Buraya pazarcılarla birlikte, emek verenlerle birlikte karar vereceğiz.

Bir Ödemişli, bir anne olarak söz veriyorum “Ödemiş’in kaderini artık değiştireceğiz ve bunu hep birlikte yapacağız.”

Haber Merkezi

ÖDEMİŞ’İ 20 YIL GERİYE GÖTÜRDÜLER

Yorumlar kapalı.