ÖDEMİŞ ZÜBEYDE HANIM MTAL KIZ FUTBOL TAKIMI İZMİR 3.SÜ 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okul sporları, öğrencilerin düzenli fiziksel aktiviteyle sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmelerine yardımcı olur.Takım sporları veya bireysel sporlar, öğrencilere takım çalışması, liderlik, iletişim ve işbirliği gibi sosyal beceriler kazandırır.

Okul sporları, öğrencilere sadece fiziksel sağlık kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda karakter gelişimi, sosyal beceriler ve akademik başarı gibi birçok alanı olumlu bir şekilde etkiler. Okul sporlarının çok önemsendiği okulumuzda pek çok sporla ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında yürüttüğü turnuvalardan Kız Futbol Turnuvasına ilçemiz Ödemiş Zübeyde Hanım MTAL Kız Futbol Takımı ile katılmış İzmir İl 3. Olmuştur. Gençlerin akademik gelişiminin yanında sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerinin de öncelikli hedefleri arasında olan okulumuzda okul beden eğitimi öğretmeni Mehmet TEL antrenörlüğünde bu yıl 16 öğrencinin katılımıyla kız futbol takımı kurulmuştur.  Takımımız ilk yılında 5-10 Ocak 2024 tarihleri arasında İzmir Atatürk Stadyumunda yapılan Genç Kız Futbol İl müsabakalarında Ödemiş’i temsil ederek İzmir 3.sü olmuştur. Bu sonuçla Eskişehir’de 8-11 Şubat tarihleri arasında yapılan bölge şampiyonasında İzmir’i temsil etmiştir.

 

Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi

ÖDEMİŞ ZÜBEYDE HANIM MTAL KIZ FUTBOL TAKIMI İZMİR 3.SÜ 

Yorumlar kapalı.