ÖDEMİŞ ZAFER MAHALLESİ’NİN EĞİTİM YÜZÜ: OKULUMUZUN HİKAYESİ VE VİZYONU

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Ödemiş’in Zafer Mahallesi’nde yer alan Hatipoğlu Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulu  eğitim alanında yaptığı katkılarla dikkat çekiyor. İlçenin tanınmış hayırseverlerinden merhum Hatipoğlu Hasan Erdem’in büyük bir cömertlikle bağışladığı arsa üzerine inşa edilen okulumuz, 1994-1995 eğitim-öğretim yılında kapılarını öğrencilere açarak eğitim hayatına başlamıştır. İlk ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere hizmet veren okulumuz, tek bir çatı altında, kardeşçe bir eğitim ortamı sunuyor.

Eğitim-öğretime tek müdürlük ve iki müdür yardımcısı ile devam eden okulumuz, 1 yemekhane, 2 müdür yardımcısı odası, 1 müdür odası, 1 spor odası, 16 derslik, 1 BT (Bilişim Teknolojileri) sınıfı, 1 kütüphane, 1 hafif düzeyde özel eğitim sınıfı, 1 hafif düzeyde otizm sınıfı ve çift şubeli anasınıfı ile okulumuz, öğrencilerine kapsamlı bir eğitim sunuyor.

Misyonumuz, Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, vatanına ve milletine bağlı, topluma yararlı bireyler yetiştirmek üzerine kuruludur. Öğrencilerimizi, bilgi ve sosyal aktivitelerde üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz.

Vizyonumuz ise; çevrenin maddi ve manevi tüm değerlerini göz önünde bulundurarak, öğrencilerimize kendilerini gerçekleştirebilecekleri, yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim-öğretim ortamı sunmaktır. İnsan haklarına saygılı, kişilik ve girişimcilik değerlerine önem veren, topluma karşı sorumluluk duygusu gelişmiş, yapıcı, yaratıcı, bilimsel düşünme becerilerine sahip, kendisi ve toplumla barışık, ve toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek verimli bireyler yetiştirmek temel amacımızdır.

Okulumuz, sadece akademik başarılarıyla değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel aktivitelerle de öğrencilerinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken, onlara sağlam bir karakter ve güçlü bir bilgi temeli sunmayı hedefliyoruz. Ödemiş Zafer Mahallesi’nde eğitim ve öğretimin parlak yüzü olarak, okulumuzun bu misyon ve vizyon doğrultusunda ilerleyeceğine olan inancımız tamdır.

HATİPOĞLU HASAN ERDEM ORTAOKULU

ÖDEMİŞ ZAFER MAHALLESİ’NİN EĞİTİM YÜZÜ: OKULUMUZUN HİKAYESİ VE VİZYONU

Yorumlar kapalı.