Ödemiş Ortaokulu eTwinning Projelerinde Başarılarına Devam Ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okulumuz İngilizce öğretmenlerinden Seray KIRSOY ÖRNEK’in 2022-2023 eğitim-öğretim yılında öğrencileriyle yürüttüğü eTwinning projesinden okulumuza hem ulusal hem Avrupa kalite etiketi verilmiştir.

 

Bu yıl iki eTwinning projesi yürüten öğretmenimiz, son dört yılda toplam altı proje ile öğrencilerimizin İngilizce olarak sosyalleşmesine katkı sağlamıştır.

 

eTwinning projelerinde öğrencilerimiz farklı ülkelerden aynı yaş grubu öğrencilerle yazışma ve webinarlarda (online toplantı) sohbet imkanı bulmuşlardır. Ayrıca web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrenip geliştirmişlerdir. İngilizce konuşurken özgüven kazanmanın yanında bilgisayar başında geçirdikleri zamanı kaliteli hale getirmişlerdir.

 

Bu yıl yürütülen eTwinning projelerimiz:

 

Tongue Twister Wheel projesinde dil gelişiminde ve dili akıcı kullanmada çok önemli rolü olan tekerlemeler üzerinde duruluyor. Öğrencilerimiz İngilizcelerini daha akıcı hale getirirken birçok tekerleme, deyim, atasözü ve bilmece öğreniyor. Bunlar projeyi çok eğlenceli hale getiriyor. Projede İspanya, Polonya, Romanya ve Gürcistan’dan okullar olduğu gibi Türkiye’den de İzmir, Muğla, İstanbul, Kocaeli ve Bursa’dan da okullar bulunmaktadır.                                                                                                                                                                                                                                                                                    “World is Beautiful with Children” and Peace-Barışisimli projemizde öğrencilerimiz ülkemizin yetiştirdiği önemli isimlerden Barış Manço’nun hayatı, eserleri, sanatçı kişiliği hakkında önemli bilgiler öğreniyor. Şarkılarında ve programlarında çocuklara ve gençlere verdiği önemli mesajları yorumluyorlar. Projemizde İzmir ve Bursa’dan okullar olduğu gibi Romanya’dan beş öğretmen ve öğrencileri yer almaktadır.

Ödemiş Ortaokulu

 

Ödemiş Ortaokulu eTwinning Projelerinde Başarılarına Devam Ediyor

Yorumlar kapalı.