ÖDEMİŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TARIM ALANI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bölgemizin önemli geçim kaynaklarından birisi tarım sektörüdür. Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Alanı bu açıdan önem arz etmektedir. Tarım Milli gelire ve istihdama katkı sağlaması, Sanayi sektörünün ham madde ihtiyacını karşılaması, Sanayiye sermaye aktarması,  İhracata doğrudan ve dolaylı katkıda bulunması gibi nedenlerden dolayı ekonomimizde vazgeçilmez bir sektördür.

Ülke ekonomimiz açısından genç çiftçilerin yetiştirilmesi önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kurumsal nitelikte çalışan tarım işletmelerinin ihtiyacını karşılamada okulumuz mezunlarına büyük ihtiyaç olduğu tespit edilmiştir. Mezun sayımızı arttırmak bölgemiz açısından önemlidir.

Tarım Alanı öğrencilerimiz süs bitkileri, bahçe bitkileri ve tarla bitkileri yetiştiriciliği dallarında eğitim almaktadırlar. Ödemiş Kaymakamlığı tarafından okulumuza tahsis edilen 19 dönüm uygulama arazisi üzerinde ve okulumuz bahçesinde bulunan seralarımızda tarla ve bahçe bitkileri yetiştiriciliği ile ilgili uygulama yaparak mesleklerini yaparak- yaşayarak öğrenme fırsatı bulmaktadırlar.

Alandan mezun olan öğrencilerimiz istedikleri durumda  yüksek öğrenime devam edebilmekte ya da  iş yeri açma belgesi alarak kendi işlerini kurabilmekte, tarım işletmelerinde ‘’Teknisyen ‘’ unvanı ile istihdam edilebilmektedirler.

 

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

 

ÖDEMİŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TARIM ALANI

Yorumlar kapalı.