ÖDEMİŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AR-GE VE PROJE ÇALIŞMALARI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurulduğu 1944’ten bu güne Ödemiş’te sektöre kalifiye eleman yetiştiren, sekiz farklı alanda eğitim öğretim faaliyeti yürütülen  köklü ve iş garantili bir okuldur.

2023-2024 Eğitim öğretim yılında okulumuzda Ar-Ge çalışmaları kapsamında, 1 faydalı model, 1 marka, 80 tasarım tescil belgesi alarak kendi okul türünde öncü bir okul olmuştur.

Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanımızda öğrencilerimizin yeni teknolojiyle tanışması sağlanmış ve bu çalışmalar kapsamında elektrikli araba yapım çalışması başlamıştır. 19 Mayıs’ta ÖMTAL markası ile görücüye çıkacak olan elektrikli aracımızın tasarım ve üretim çalışmaları devam etmektedir.

Bu yıl ayrıca okulumuz uluslararası Erasmus projesine 2,  Ödemiş Kaymakamlığının başlattığı Yarınlara İz Bırak projesine 11,  Teknofest projesine 12 adet başvuru yapmıştır.  Bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Meslek Lisesiler Hayata Dokunuyor Projesi’ kapsamında 23 faaliyet başarı ile tamamlanmıştır.

Okulumuzda yürütülen e-Twinning projelerinden ‘Farklı Kültürler, Farklı Masallar’ ile ‘e-Twinning Bridge BetweenCountries’ çalışmalarımız Avrupa Kalite Etiketi almıştır.

 

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

ÖDEMİŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AR-GE VE PROJE ÇALIŞMALARI

Yorumlar kapalı.