1. Haberler
  2. yerel
  3. ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ, YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ, YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“İLÇEMİZDE TRAFİK VE OTOPARK SIKINTISI HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR”

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, 10 Ocak 2024 tarihinde Mehmet Taşlı başkanlığında Ödemiş Öğretmenevi’nde toplandı. 2024 yılının ilk yürütme kurulu toplantısında Ödemiş’in genel durumu değerlendirildi. Tarımsal üretimin ve hayvancılığın başkenti konumunda olan Ödemiş’in ülke ekonomisine yaptığı katkıyla orantılı bir şekilde yatırım alamadığı vurgulandı. İlçenin genel durumunu olumsuz etkileyen problemlerin birbiriyle bağlantılı olduğunun değerlendirildiği toplantıda merkezi yönetim ve yerel yönetimlerin gereken adımları atmakta geciktiğinin altı çizildi.

“Ödemiş, ülke ekonomisine verdiği katkının karşılığını alamıyor.”
Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu adına konuşan Başkan Mehmet Taşlı, “Ödemiş bilhassa tarım, hayvancılık ve süs bitkileri üretimiyle ülke ekonomisine büyük katkılar sunuyor. Buna rağmen, ilçemizin yıl boyunca gayrisafi milli hasılaya sunduğu katkıyla orantılı bir şekilde yatırım alamadığını görüyoruz. Ödemiş’in refahına doğrudan katkı yapacak adımlar atılmadıkça sorunlar birbirini tetiklemeye devam edecektir.” dedi.
Kent merkezinde her geçen yıl artan trafik yükünün tamamlanamayan çevreyolu projeleriyle doğrudan ilgili olduğunu vurgulayan Taşlı, “İlçemizde güney ve kuzey çevreyolu projeleri hayata geçirilemediği için trafik yoğunluğu merkezde hayatı zorlaştırmaya devam ediyor. Mevcut trafik yüküne bir de otopark sıkıntısı eklenince halkımız için durum çileye dönüşüyor. Ödemiş Kent Konseyi olarak merkezi yönetimi ve yerel yönetimleri göreve davet ediyoruz. Daha yaşanabilir bir Ödemiş için karayolu, çevreyolu ve otopark yatırımlarının ivedilikle yapılması ve kent merkezine binen yükün azaltılması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

“Sorunların çözümü noktasında gerekli adımlar atılmıyor.”
Konseyin önceki genel kurullarında gündeme getirilen konularda da yetkili kurumlar tarafından kayda değer adımların atılmadığını belirten Taşlı, “DSİ’ye bağlı baraj suyu kullanımlarında tasarrufu artıracak yöntemlerin hayata geçirilmesinden, tarımsal alanlarda yaşanan çevre kirliliğiyle mücadeleye; işletmeler tarafından yapılan kaldırım işgallerinin önlenmesinden, eski devlet hastanesi arsasının kent yaşamına kazandırılmasına; tekstil fabrikası arsasının değerlendirilmesinden yeni sanayi sitesinin inşasına kadar birçok konuda yetkili kurumlara başvurularımız oldu. Bu başvurulara yanıt verilmediği gibi, problemlerin çözümü için kayda değer adımlar da maalesef atılmadı.” dedi.

“İlçemizin çıkarlarını savunmaya devam edeceğiz!”
Kent Konseyinin varlık amacının vatandaşlarda hesap sorma bilincini geliştirmek olduğunu kaydeden Taşlı, “Konsey olarak ilçemizin çıkarlarını savunmak bizim görevimiz. Bunu yaparken ilçemizde hesap sorma bilincini de geliştirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın vergi ödeme yükümlülüğü olduğu gibi bu vergilerin karşılığı olan hizmetleri de eksiksiz ve zamanında almaya hakkı var. Bu anlayışla, Ödemiş’in hak ettiği yatırım ve hizmetleri alması için sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

Haber Merkezi

ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ, YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yorumlar kapalı.