ÖDEMİŞ BELEDİYESİ İZKADAN BU KEZ FABLAB-ÖDEMİŞ İÇİN DESTEK İSTEDİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) destek programlarını yakından takip ederek her yıl projeler hazırlayan Ödemiş Belediyesi, bu yıl da “FabLab – Ödemiş” projesi için başvurdu.

İZKA’nın 2013 yılı “Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programı” kapsamında hazırlanan “Fablab – Ödemiş” projesi, Ödemiş Belediyesi ile İstanbul Kadir Has Üniversitesi, Ödemiş Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Madeni İşler ve Demirciler Odası proje ortaklığında gerçekleşecek. Proje kapsamında, Ödemiş merkez ve çevresindeki eğitim kurumları başta olmak üzere, herkese açık olacak bir dijital üretim ve tasarım laboratuarı kurulacak.

Bu laboratuarla ilgili bilgi veren Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, “Laboratuarda mesleki eğitim almış ya da alamamış 15-30 yaş aralığındaki gençlerin ve sanayide çalışan esnafımızın teknolojik sistemleri kullanarak, tasarı evresinden ürün oluşturmaya kadar üretim sürecinin tamamını kapsayacak şekilde teknik yeterliliklerinin artırılması hedeflenmektedir. Aynı zamanda bu atölyede deneyim sahibi olan gençlerin bölgenin küçük ve orta ölçekli işletmelerinin geliştireceği projelere dahil olması ile bölgenin teknolojik üretim kapasitesinin arttırılmasını da sağlayacaktır” dedi.

Haber Merkezi

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ İZKADAN BU KEZ FABLAB-ÖDEMİŞ İÇİN DESTEK İSTEDİ