ÖDEMİŞ AYHAN KÖKMEN FEN LİSESİNİN TARİHÇESİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okulumuz 17 Ağustos 2011 tarihinde Bakanlık Onayı ile açılmıştır.

 

2011 yılında SBS tercih dönemine kadar okulun açılışını duyurma süresi çok dar olmasına rağmen yerleşme sonuçlarına göre 2011  yılında açılan 26 yeni Fen Lisesi içerisinde tavan puana göre 3. Taban puana göre 8. ; Ege Bölgesindeki 20 Fen Lisesi içerisinde tavan puan olarak 10. Taban puan olarak 14. ; Ülke genelindeki toplam 141 Fen Lisesi içerisinde tavan puanda 65. Taban puanda 75. Sırada yer almıştır.

 

Okulumuzun kendi binası yeni yapılmış olup taşınma işlemi bitmiştir. Bu anlamda fiziki ortam olarak herhangi bir yetersizlik söz konusu değildir.

 

Okulumuz 120 kontenjan dahilinde öğrenci alımı yapmakta olup, okulumuz öğrencileri pansiyonumuzda parasız yatılı ve paralı yatılı olarak faydalanabilmektedir. Ayrıca milli eğitime bağlı özel yurtlarda barınma imkanı bulunmaktadır.

 

Yeterli derslikleri ile, laboratuvarlarıyla, kütüphanesiyle, müzik odasıyla, konferans salonuyla; kapalı spor salonuyla, okul bahçesindeki voleybol, basketbol ve futbol sahalarıyla, kantiniyle bir eğitim kompleksi şeklinde eğitimine başarıyla devam etmektedir.

 

Ülkemizin güzide üniversitelerine öğrenciler göndererek yarınlara iz bırakan başarılar elde etmektedir.

AYHAN KÖKMEN FEN LİSESİ

ÖDEMİŞ AYHAN KÖKMEN FEN LİSESİNİN TARİHÇESİ

Yorumlar kapalı.