Ödemiş 3 Eylül Yatılı Bölge Ortaokulu  Müdürümüz Sayın Onur ALTIN ile Röportaj

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Onur ALTIN kimdir?

Derste öğretmen, okulda müdür, ailede baba, eş, oğul, dışarıda vatandaş. Kısaca bulunduğum yere ve konuma göre görev ve sorumluluklarımı yerine getiren bir bireyim.

Nasıl bir öğrenciydiniz?

Sizler gibi normal bir öğrenciydim. Ancak öğrencilik ile ilgili görev ve sorumluluklarımın tam olarak farkına varmam dokuzuncu sınıfta oldu. Bundan sonraki öğrencilik hayatım daha bir başka oldu.

Öğrencilik yıllarınızda en çok hangi dersi severdiniz?

Tarih ve Sosyal Bilgiler en çok sevdiğim derslerdi. İnsanlık tarihi, süreci, yaşadıkları ve gelişmeler beni hep etkiledi. Kendime buralardan hep ders çıkardım.

Onur ALTIN bu seviyeye gelebilmek için hangi engelleri aştı?

Önce engel nedir? Engelin tanımını bilmek gerekiyor.Bu tanıma göre herkesin engeli farklılık gösterir.

Bir isteğinize veya hayalinize ulaşmak için başarılı olmamız içingeçmeniz gereken sınavlar vardır.Bunları bir engel olarak görebilir ve aşmak için tek bir şeye ihtiyacımız var o da çalışkan olmak.

Hayal edip de ulaşamadığınız hayalleriniz var mı?

Ufak tefek farklılıklarda olsahayal edip de ulaşamadığım hiçbir şey yok. Tarih Öğretmeni olmak istiyordum, Türkçe Öğretmeni oldum.İzmir’de memleketimde yaşamak istiyordum, bunlara belirli bir süreç içinde ulaştım.Çok büyük hayallerim yoktu. Gerçekleştirmek istediğiniz küçük hedefleri çalışıpçabalayıp gerçekleştirebiliriz.

Ödemiş 3 Eylül Yatılı Bölge Ortaokuluna müdür olduğunuzda neler hissettiniz?

Ben 3 Eylül İlkokulundan mezun oldum. O zamanlar 5 Yıllık ilkokul ve sadece C Blok vardı Zaman içerisinde ben büyüyüp gelişirken okulumuzda gelişti. Mezun olduğum okulda müdür olduğum için çok mutluyum.Onur ve gurur duyuyorum. Siz değerli öğrenci ve velilerimize tüm personelimizle en iyi eğitimi vermek için çalışıyoruz. Sizlerin de ileride bu makam ve mevkileri doldurmanızı iyi bir vatandaş ve insan olmanızı bekliyorum.

Okulumuz için neler planlamıştınız?Bu planlarınızı gerçekleştirebildiniz mi?

Bu planlar fiziki alanda iyileştirmeler Sportif ve Sosyal Kültürel Faaliyetler ile Akademik başarı olarak sayabiliriz. Fiziki olarak imkanlarımız el verdiğince planlarımızı gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.Sportif ve Sosyal Kültürel Faaliyetler planlayıp bunları da uyguluyoruz. Ancak Akademik olarak planlarımızı gerçekleştirdiğimizi söyleyemeyiz. Sınavla öğrenci alan okullara örneğin Fen Lisesi’ne öğrenci göndermek isterim ama bu benim tek başıma gerçekleştirebileceğim bir hayal değil; öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz ile bu konularda çalışmalarımız devam ediyor. İleride sizler sayesinde bu başarılara da imza atacağımıza inanıyorum.

Okulumuzun göreve başladığınızdaki durumunu ve şimdi geldiği noktayı değerlendirir misiniz?

Çok güzel işler başardık.Bunlarısiz de görüyorsunuz.Hem etkinlikler açısından hem de fiziki açıdan çok yol katettik. Yaptıklarımızı da sosyal medya hesaplarımızda herkes ile hem bilgi hem örnek olma açısından paylaşıyoruz.

Ödemiş 3 Eylül Yatılı Bölge Ortaokulu sizin için ne ifade ediyor?

Türkiye’de yatılı hizmet veren ortaokul olarak 252 İzmir’de2 okuldan biriyiz.Bu sebeple İzmir’in her yerinden ihtiyaç sahibi öğrenci alabiliyoruz. Ara Tatil, Yarıyıl Tatili ve Yaz Tatili dışında 7 gün 24 Saat Hizmet veren bir okul olduğunu sizler ile paylaşmak istiyorum. YBO’ da okumak daçalışmak da bir ayrıcalıktır. Bu sebeple çok özel bir okulda görev yapıyoruz.Sizler de bizim için çok özelsiniz. Tüm öğrencilerimizin ve personelimizin farkında olması ve buna göre çalışması istiyorum.

Hazırlayanlar:

Ebrar KOCAMAN (6/A)  Ela ÇELİK (6/A) Gamze KÖSE (6/B)Zeynep TAŞKINER ( 6/C)

Halil ÇINAR(6/C)  Melek Ceylin GÖKÇEN (6/C)  Jülide İDİL (6/D)

3 Eylül Yatılı Bölge Ortaokulu

 

 

Ödemiş 3 Eylül Yatılı Bölge Ortaokulu  Müdürümüz Sayın Onur ALTIN ile Röportaj

Yorumlar kapalı.