O CHP’li Milletvekili’nden Özgür Özel’in açıklamalarına destek: Yolu açık olsun

Halk sağlığı uzmanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Özgür Özel'in adaylık konuşmasını değerlendirdi.

O CHP'li Milletvekili'nden Özgür Özel'in açıklamalarına destek: Yolu açık olsun
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun liderlik yaptığı ve değişime gidilmesi gerektiğini savunan kanat ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlik yaptığı ve partinin yapısının korunması gerektiğini savunan kanat arasındaki rekabet devam ediyor. İlçe kongrelerinde de kendisini gösteren ve zaman zaman gerginliğe varan bu rekabet il kongrelerinde ve kurultayda da kendisini gösterecek gibi gözükürken, değişim kanadının temsilcilerinden ve Parti Grup Başkanı Özgür Özel, Genel Başkan adaylığını açıkladı.

CHP Bursa Milletvekili, Özgür Özel’in adaylık konuşmasını yorumladı

Halk sağlığı uzmanı ve CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Özel’in adaylık açıklamasını değerlendirdi. Özel’in sağ ve sol kavramlarının eskide kaldığı iddiasını reddetmesini ve sola eğilimini önemli bulduğunu belirten Pala’nın sosyal medyadan yaptığı yorumun tamamı ise şu şekilde:

Özgür Özel’in bugün açıkladığı tutum belgesinde çok önemli bulduğum saptamalar ve hedefler var:
Sağ ve sol kavramının 18’inci yüzyıla ait olduğu ve 21’inci yüzyılın sorunlarını çözemeyeceğini iddia eden yaklaşımın kesin bir dille reddedilmesi bunlardan biri. 21’inci yüzyılda emekçilerin, güvencesizlerin, yoksulların, dezavantajlı grupların artan ve ağırlaşan sorunlarına sol/sosyal demokrat kimlikte bir partinin cesur ve kararlı politikalarının çare üretebileceğini ve umut olabileceğini dile getiriyor; neoliberalizm veya başka kılıf altında ortaya konan neoliberal politikaların da terk edilmesi gerektiğini vurguluyor; devletin kamucu bir anlayışla yönetilmesi gerektiğine vurgu yapıyor.

Değişimi, Partinin seçilmiş kurullarına işlevlerini geri kazandıran ve onları güçlendiren düzenlemeler ile halkı siyasetin öznesi yaparak siyasetin ağırlık merkezini değiştirmek ve emekten yana, üretimden yana, çevreden yana, kadınlardan yana, gençlerden yana olan tüm güçleri bir araya getirerek yeni, cesaretli ve özgüvenli bir siyaset biçimiyle tanımlıyor.

Sosyal demokrasinin evrensel ilkelerinin; doğayla, çevreyle uyumlu, eşitlikçi, özgürlükçü, dayanışma ilkeleri etrafında bir yaşamı öngören Parti politikalarının temeli olacağını söylüyor. @eczozgurozel, CHP’nin yeni dönemde, toplumun hak taleplerinin yalnızca Parlamento’da değil, sahada ve sokakta da sözcüsü olacağını vurguluyor ve sokağa çıkmaktan imtina etmeyen, hak aramaktan çekinmeyen, siyaseti kürsülere indirgemeyen, mücadeleyi dört duvar arasına hapsetmeyen bir anlayışı benimseyeceklerine söz veriyor.

Bütün bunları yoldaşlık bilinciyle hayata geçireceklerini de belirtiyor.
Yolu açık olsun.

Utku Beycan

O CHP’li Milletvekili’nden Özgür Özel’in açıklamalarına destek: Yolu açık olsun

Yorumlar kapalı.