MEZUN OLUR OLMAZ İŞE YERLEŞİYORLAR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Zübeyde Hanım MTA Lisesinden mezun olan öğrencilerin bir kısmı  üniversitelerin  kendi meslekleriyle ilgili bölümlerinde akademik eğitimlerine devam ederken bazıları da lise eğitimi sonrası hemen işe yerleşebilmektedir. Mezunlarımız okulumuzda aldıkları eğitimle hem ülkemizde hem yurt dışındaki şirketlerde başvurularını yapmakta ve kolaylıkla iş imkanı bulmaktalar. 2018 yılından itibaren mezun olup çalışmak isteyen tüm öğrencilerimiz mezuniyetleri sonrasında işe yerleştirilmiştir.

2019 yılında ulusal televizyon kanallarına da haber olan okulun bu başarısı mesleki eğitimin önemini bizlere bir defa daha kanıtlamaktadır. Mezun olan öğrencilerimizin bazıları Çin, İrlanda, Almanya, Dubai, Rusya, Hollanda, Katar gibi ülkelerde çalışma hayatlarını sürdürmektedir.

Bunlardan bazıları, dünyanın en iyi şeflerinin her yıl belirlendiği Michelin Yıldızlarına seçilen 2018 yılı Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı mezunu Yasin KUNDAK Dubai’de, 2015 Yiyecek İçecek Alanı mezunu Ayşegül TARANCI., İrlanda’ nın başkenti Dublin’de, 2015 mezunlarından Arif ÖZCAN. Katar’da, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 2014 mezunu Sakine İDİL Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünü bitirerek Okul Öncesi öğretmeni olarak Ödemiş’ te, 2023 mezunu Eda EMİR. Okul Öncesi Öğretmeni olarak Ödemiş ‘te ve aynı bölümden mezun Melis ÇÖREKÇİ Okul Öncesi Öğretmeni olarak Beydağ’ da çalışmaktadır. Moda Tasarımı Alanı ilk defa bu yıl mezun vermiş olup 2023 mezunlarından Gülşah KAPLAN Üniversite sınavını kazanarak Pamukkale Üniversitesinde Moda Tasarımı Alanında akademik kariyerine devam etmektedir. 2015 yılında mezun olan daha sonra Ege Üniversitesi Bergama MYO’dan mezun olan Berna ÖZEL Suntekstil’de, 2023 mezunlarımızdan olan Sercan AY ise Liva Sport’da çalışma hayatına devam etmektedir.

 

Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi

MEZUN OLUR OLMAZ İŞE YERLEŞİYORLAR

Yorumlar kapalı.