Menemen Belediyesi, Türkelli’de Nostaljik Konserlerle Cumhuriyet’in 100. Yılını Kutladı

Menemen Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. Yılı konserlerine Türkelli’de devam etti. Taverna ve fantezi müziğin efsane isimleri Arif Susam, Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen, izleyenlere nostalji yaşattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Türkelli Stadı’nda düzenlenen konser öncesi alanı dolduran coşkulu kalabalığa hitap etti. Pehlivan; “Cumhuriyetimizin 100. yılında hizmet anlamında Menemen’imize bir yandan eserler kazandırırken bir yandan da efsane sanatçılarımızı hemşehrilerimizle buluşturmanın gururunu yaşıyorum. Menemen’imizin her köşesine olduğu gibi Türkelli’mize de yaptığımız yatırımlar devam ediyor. İlçe genelinde başlattığımız yol çalışmaları büyük bir hızla sürüyor. Güzel Türkelli’mize bölgemizin ihtiyaçları istikâmetinde 2 bin 300 metrekarelik bir pazar yeri kazandırıyoruz. Projemizin ihale sürecini başlatmış bulunuyoruz. Düğün, nişan, sünnet gibi özel günlerinize ev sahipliği yapan düğün salonumuzu baştan aşağıya yeniledik. Parklarımızı güzelleştirirken, yeni nesil oyun gruplarımızı da evlatlarımızın kullanımına sunuyoruz. Gençlerimizin zamanlarını daha verimli daha güzel kullanmaları için bir Gençlik Merkezi inşa ediyoruz” dedi.

Şarkılar hep bir ağızdan söylendi
Başkan Vekili Pehlivan’ın konuşmasının ardından sırayla sahne alan ve yılların eskitemediği parçalarını Menemenliler için seslendiren Arif Susam, Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen, dinleyenleri mest etti.
Müzik ziyafetinde sahneye ilk olarak taverna müziğinin sevilen ismi Arif Susam çıktı. Klavyesiyle seslendirdiği şarkılarına dinleyenlerin eşlik ettiği sanatçı, bir saatlik muhteşem performansının ardından, sahneyi fantezi müziğinin güçlü sesi Cengiz Kurtoğlu’na bıraktı.
80’lere ve 90’lara damga vuran parçalarını seslendiren Kurtoğlu, dillerden düşmeyen ‘Duvardaki Resim’, ‘Yorgun Yıllarım’ ve ‘Hain Geceler’ gibi birçok unutulmaz eserini seslendirdi. Ünlü sanatçının, son dönemde yeniden popüler olan ‘Duyanlara Duymayanlara’ şarkısına konser alanını dolduran Menemenliler müzikseverler hep birlikte eşlik etti.
Son olarak ise sahneye çıkan Ümit Besen, söylediği şarkılarla dinleyenleri maziye götürdü. Gecenin sonunda eski Türkelli Belde Belediye Başkanları İbrahim Danacıoğlu ve İbrahim Şimşek ve eşi Filiz Pehlivan ile birlikte sahneye çıkan Başkan Vekili Pehlivan, bütün sanatçılara günün anısına hediye takdim etti.


İHA

Menemen Belediyesi, Türkelli’de Nostaljik Konserlerle Cumhuriyet’in 100. Yılını Kutladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    Editör 7 Eylül 2023, 15:43

    ….

    Cevapla