Menderes’te üniversitelilere 2000 TL destek

Menderes Belediyesi tarafından üniversiteye başlayacak öğrencilere 2 bin lira maddi destekte bulunulacak

Menderes’te üniversitelilere 2000 TL destek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan’ın geçen yıl hayata geçirdiği “Üniversiteyi Kazanmak Sizden, Cep Harçlığı Bizde”’ projesi bu yıl da gerçekleşecek. Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sürdürülen proje kapsamında üniversiteye başlayacak öğrencilere ilk harçlıkları belediye tarafından verilecek.

Başvurular alınıyor

Menderes’te ikamet eden ve üniversiteyi kazanan öğrencilere yönelik hazırlanan projede başvurular belediyeye yapılacak. Öğrenciler okul kayıt belgesi, nüfus cüzdanı, banka IBAN numarası gösterir belge ile başvuru yapabilecek. Yapılan değerlendirme sonunda hak kazanan öğrencilere belediye tarafından2 bin TL destekte bulunulacak.

Eğitim her şeyimiz

Eğitime önem verdiklerini ifade eden Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Ekonomik krizin etkileri her alanda kendini hissettiriyor. Ne yazık ki bu durum aileleri de derinden etkiliyor. Menderes Belediyesi olarak bu zor şartlarda ailelerimizin yanında olmak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Bu kapsamda eğitime verdiğimiz önem nedeniyle geçen yıl başlattığımız ‘Üniversiteyi Kazanmak Sizden, Cep Harçlığı Bizden’ projemizi bu yıl da devam ettiriyoruz. Proje ile üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerimize maddi destekte bulunuyoruz. Böylece hem öğrencilerimizin hem de ailelerinin üzerindeki ekonomik şartların getirdiği yük bir nebze olsun hafiflemiş oluyor. Bu yıl öğrenci başına 2 bin TL destekte bulunma kararı aldık” dedi.

Haber Merkezi

Menderes’te üniversitelilere 2000 TL destek

Yorumlar kapalı.