Memur zammında kademeli sistem geliyor

En düşük memur maaşının 22 bin lira olacağı açıklandı. Açıklamanın ardından bu zammın nasıl yapılacağı belirsizliğini koruyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pazartesi günü açıklanacak haziran ayı enflasyon rakamları memur ve emeklilere yapılacak zam oranını aşağı yukarı belli edecek. 6 aylık enflasyon farkına tıpkı asgari ücrette yapıldığı gibi refah payının eklenmesi bekleniyor. Yapılacak zam oranı 3 Temmuz’da açıklanacak haziran ayı enflasyon verilerine göre şekillenecek.

MASADA 2 FORMÜL VAR

TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan kulislerde konuşulanları açıkladı. Memurlar için masada iki formül olduğunu aktaran Sözcan, ” İlk seçeneğe göre, aile yardımı ile birlikte 11 bin 848’e çıkan en düşük memur maaşı yüzde 85 artırılacak. Böylece memur maaşı 22 bin liraya çıkacak. İkinci seçenekte ise maaşlara 5 bin lira seyyanen zam yapılması kalan kısmın ise oransal yapılacak zamlarla net 22 bin liraya tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

EMEKLİ MAAŞLARI DA DÜZELTİLSİN 

Emekli maaşlarının da yükseltilmesi gerektiğine dikkat çeken Sözcan, “Burada da kademeli bir artış 7.500 ila 10 bin lira arasında alanlara yüzde 45, 10 bin ile 15 bin lira alanlara yüzde 40’lık zam, 15 bin ile 20 bin maaş alanlara yüzde 35’lik zam, 20 bin lira üzerinde alanlara ise yüzde 30’luk zam bekleniyor. Memur, SSK ve Bağkur emeklileri de faydalanacak” dedi.

 

 

Haber Merkezi

Memur zammında kademeli sistem geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir