Mehmet Taşlı’dan Acil Eylem Çağrısı

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı ilçemizin önemli acil sorunları ile ilgili bir paylaşım yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemişin en önemli sorunlarını Ana başlıklar altında sıralayan Taşlı, sorunların çözümü için daha fazla daha hızlı çalışılması gerektiğini söyledi. Ayrıca siyasi birlikteliğin önemini vurguladı.

Sorunların çözümünün geç tespit edildiği, birçok sorunun çözümünün çok çok geciktiğini, projelerin çok ağır işlediğini dile getirdi.

Özellikle kamu kurum ve görevlilerini daha fazla çaba sarf etmesini talep etti.

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı paylaşımında şunları dile getirdi.

 

Ödemiş’in önemli sorunları:

 1. İşgaller: Kaldırım, yol, park, meydan İşgalleri ve imar planına aykırı eklentiler.
 2. Çevre yolunun tamamlanması(Güney ve Kuzey çevre yollarının en kısa sürede tamamlanması.)
 3. Bayındır-Ödemiş-Kiraz genişletilmiş yolunun bir an önce bitirilmesi.
 4. Ovakent yolunun genişletilmesi.
 5. Sanayi Sitesinin revizyonu.
 6. Kamu kurumları arasındaki uyumun sağlanması. Belediye, İBB, İzbeton, Tedaş, İzmirgaz, Türk Telekom vb. kurumların eş zamanlı faaliyet yapması.

Aynı sokak ve yolda defalarca yapılan çalışmalar yapılması dolayısıyla özellikle kent merkezi köstebek yuvasına dönmüş durumda.

 1. Trafik, Otopark ve özellikle elektrikli bisiklet kargaşasına çözümler bulunması.
 2. Eski devlet hastanesi yerinin Kent peyzajına imarına uygun olarak şehrin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak değerlendirilmesi.
 3. Saraçoğlu stadının taşınması. Bu alanın yeşil ve sosyal alan olarak değerlendirilmesi. Ayrıca buraya yeraltı otoparkı dahil kente katkı yapacak tesislerin yapılması.
 4. Tekstil arsasının bir an önce değerlendirilmesi(Mülkiyeti Ödemiş Ticaret borsasına ait. Bu alan yeni imar planıyla yapılandırılacak.)Hem borsamıza hem de kentimize faydalar sağlayacak bir çözümün bulunması.
 5. Su kıtlığını merkeze alan bir tarım politikasının eksiksiz uygulanması. Yeniden kullanım,Ekilen ürünlerin seçimi izni…
 6. Tarımda kullanılan baraj sulamalarında kartlı ve kotajlı sistemin bir an önce uygulanması.
 7. Çevresel kirliliğin önüne geçilmesi. Kent merkezi ve kırsal alanlarda atılan çöp, moloz, atık madde vb.nin önüne geçilmesi eğitim, denetim, takibi ya da yeniden değerlendirilmesi.
 8. Ödemiş Ortaokulu tarihi binasının restorasyonunun bir an önce tamamlanması.
 9. Kent içinde, bilhassa Çarşı merkezindeki Eğlence mekanlarının şehir dışına taşınması. Kompleks bir alanda toplanması.
 10. Havzamızda özellikle ilçemizde yapılmaya çalışılan ve çevreye kalıcı zararlar verecek olan madenlerin ve maden başvurularının önüne geçilmesi. Kalıcı çözüm bulunması.

Küçük Menderes havzası koruma altında olan Tarım havzasıdır.

ÇED kanununa göre böyle faaliyetlere izin verilemez.”dedi.

 

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, kentin sorunlarıyla ilgili Kent Konseyinde çalışmalar yapıldığını dile getirerek, bu konuda resmi makamlara bildirim çağrılar yapıldığını ifade etti.

Mehmet Taşlı:

KENT KONSEYİMİZDE SORUNLARIMIZI DİLE GETİRMİŞTİK.

Güncel, acil ve zorunlu sorunların bizlerce önemli olanlarını sıraladık.

Bu sorunların birçoğunu Kent Konseyi çalışmalarımızda dile getirdik. İlgili makamlara bu ve benzeri sorunlarımızın çözümü için başvuru yaptık, çağrı yaptık, basın yoluyla, bireysel ve şifai şekilde ilettik.

Sorunlarımızın muhatabı elbette kamu kurumları.

Kamu kurum temsilcileriyle kurduğumuz diyaloglarda hepsi de bu sorunların önemini ve aciliyetini kabul ediyor. Ama bunların çözümüne yönelik icraat ve süreç çok ağır işliyor. Kamu kurumu temsilcileri ellerinden geleni yapıyordur muhakkak. Ancak birikmiş ve acil çözüm bekleyen konular yığılmış vaziyette.

DAHA HIZLI ÇÖZÜMLER BEKLİYORUZ.

Bunun için özellikle siyasi partilerin ve kamu kurumlarının uyum içinde eş zamanlı çalışması gerekiyor.

Bu amaçla Kaymakamlık ya da Belediye önderliğinde koordinasyon kurulu oluşturulabilir ya da benzer kurumlar varsa daha aktif hale getirilebilir.

GÜZEL MUTLU BİR KENT YAŞAMI İÇİN.

Daha güzel bir Küçük Menderes havzası ve Ödemiş için.

Huzurlu, yaşanabilir ve refah bir kent için bu sorunların çözümü amacıyla kamu kurumlarını daha aktif olarak göreve davet ediyoruz.

Kamu kurumları daha etkili çalışmalı.

Haydi Ödemiş. El ele verelim.

Müge Sümer

Mehmet Taşlı’dan Acil Eylem Çağrısı

Yorumlar kapalı.