Mahir Polat: 15 Temmuz finansörünün BAE’ye olduğunu söyleyenler, bugün vergi kıyağı yapıyor

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, Resmi Gazete'de yayınlanan bir kararla ilgili olarak hükümete sert eleştirilerde bulundu.

Mahir Polat: 15 Temmuz finansörünün BAE'ye olduğunu söyleyenler, bugün vergi kıyağı yapıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İzmir Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Üyesi ve uluslararası politik ekonomi uzmanı Mahir Polat, sosyal medya platformu X üzerinden, hükümetin Birleşik Arap Emirlikleri’nden ithal edilen tarım ürünlerinden vergi alınmaması kararına tepki gösterdi.

Hükümetin memur ve memur emeklisine yapılacak zamlar konusunda son derece temkinli davrandığını belirtirken Polat, Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir zamanlar 15 Temmuz darbe girişiminin finansörü olarak görüldüğünü de hatırlattığı paylaşımda ; “Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; Birleşik Arap Emirlikleri’nden ithal edilen tarım ürünlerinden vergi alınmayacak. Söz konusu memura ve emekliye zam olduğu zaman elleri titreyenler, bir zamanlar 15 temmuzun finansörü olarak gördükleri BAE’ye vergi kıyağı yapmaktan çekinmiyor. Yerlilik ve millilik bunun neresinde? Vergilerini ödeyen yerli üretici ve çiftçi kan ağlıyor kan!” ifadelerini kullandı.

Utku Beycan

Mahir Polat: 15 Temmuz finansörünün BAE’ye olduğunu söyleyenler, bugün vergi kıyağı yapıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir