KYK yurt başvuruları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak 2023-2024 yılı yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını bildirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlik ve Spor Bakanı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2023-2024 öğretim yılı yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler, başvuru sonuçlarını için “https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama” linkini arattıkları zamana başvuruların sonuçlarını öğrenebilecek. YURTKUR’a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler ise belirtilen tarihlerde kayıtlarını gerçekleştirebilecekler.

KYK yurt başvuru sonuçları duyurusu Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak tarafından yapıldı.

Bak, “Yurt yerleştirme sürecinin ilk aşaması tamamlanmıştır. ” sözleriyle sonuçların açıklandığını duyurdu. Osman Aşkın Bak, “İlk aşamada, yüzde 87’lik bir yerleştirme oranı ile yeni bir rekora imza attık” dedi.

Bakan Bak sözlerini şöyle devam etti:

“Devlet üzerinden sonuçlara ulaşabilirler, yedek yerleştirme olacak. Pazartesi ve Perşembe günü olmak üzere yedek yerleştirmeleri açıklayacağız. Kalan öğrencileri de kısa sürede yerleştirmiş olacağız. 36 ülkenin nüfusundan daha fazla olan Yurt sayılarımızın sayısını artırmaya devam edeceğiz. Gençler hayatlarının en önemli kavşağındayken bizler gençlerin yarınlarını müreffeh şekilde planlamaktır.” dedi.

 

Haber Merkezi

KYK yurt başvuruları açıklandı

Yorumlar kapalı.