Kuşadası Belediyesi’nden ’Doğuma Hazırlık Akademisi’

Kuşadası Belediyesi kabilinden İkiçeşmelik Mahallesi’nde mevcut Cafer Kotan Parkı’ndaki Güler Aydın Süzgeç Sosyal Tesisi içinde kente kazandırılan ‘Anne Baba Çocuk Merkezi’ dallar düşüncesince düzenlemiş olduğu etkinliklerin yanı esna anne babalara müteveccih pedagoji bilimi çalışmalarını da sürdürüyor.

Kuşadası Belediyesi’nden ’Doğuma Hazırlık Akademisi’
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuşadası Belediyesi kabilinden İkiçeşmelik Mahallesi’nde kente kazandırılan Anne-Baba Çocuk Merkezi’nde pedagoji bilimi ve işlik emekleri sürüyor. Ebeveynler ve 3-6 gözyaşı arası ufaklıklara müteveccih parasız eğitimlerin verildiği Anne-Baba Çocuk Merkezi’nde rastgele hafta Çarşamba günleri planlı Gebeliğe ve Doğuma Hazırlık Akademisi’nde ise ana adayları, dalında bilirkişi hemşireler eşliğinde tevellüt sürecinde parasız dayanaklık etmek alıyor. Sabah ve öğleden sonradan edinmek kabil dü gösterim biçiminde sunulan eğitimlerde ana adayları, hamilelikte ve tevellüt ondan sonra yaşayacağı fiziki ve ruhsal değişimlere hazırlanıyor. Aynı sürede ana adayları çörek çerçevesinde uzmanlar eşliğinde gebelik ve dem egzersizi de yapıyor.

Dört hafta devam eden eğitimlere dahil olan ana adaylarına, kursu tamamlamasının arkası esna içinde battaniye, nesil şampuanı ve bezi, termometre, keski makası, biberon, biberon ve acemi doğan takımının bulunmuş olduğu “Hoş Geldin Bebek Bakım Çantası” bağış ediliyor. Ayrıca anneleri ile baş başa tahsile mevrut çocuklar, çörek süresi süresince merkezde mevcut dubara odasında nesil aksiyon uzmanları eşliğinde muhtelif aktiflik ve aktivitelere katılabiliyor.

Kuşadası Belediyesi’nden ’Doğuma Hazırlık Akademisi’

Kaynak: IHA

Kuşadası Belediyesi’nden ’Doğuma Hazırlık Akademisi’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir