Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı, Lviv Heyetini Ağırladı

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, Ukrayna'nın Lviv kentinden gelen bir heyeti belediye makamında ağırladı. Ziyaret sırasında iki şehir arasında gerçekleştirilebilecek işbirliği projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, Lviv Kent Konseyi Belediye Başkanlığı Dış İlişkiler ve Tanıtım Ofisi Dış İlişkiler Daire Başkanı Iryna Dzhyhovska ile Lviv Belediye Meclis Üyesi ve Lviv Belediyesi Kültür, Gençlik, Spor ve Dış İlişkilerden Sorumlu Daimi Komisyon Başkanı Leila Melesova Valchak’ı ağırladı. Aynı zamanda Kuşadası Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Koordinatörü Olena Burgaç ve Kuşadası Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Kadriye Balıkçı da bu önemli görüşmede hazır bulundu. Ziyaret sırasında, Lviv Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin gelecekte gerçekleştirmeyi düşündüğü projeler ele alındı.

Lviv Kent Konseyi Belediye Başkanlığı Dış İlişkiler ve Tanıtım Ofisi Dış İlişkiler Daire Başkanı Iryna Dzhyhovska, Kuşadası’nın turizm açısından büyük öneme sahip olduğunu belirterek, iki şehir arasında ortak projeler geliştirmenin ve Kuşadası’nın projelerine destek vermenin kendileri için önemli olduğunu vurguladı. Dzhyhovska ayrıca, Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın ilk gününden itibaren Kuşadası Belediyesi’nin sunduğu destekten memnuniyet duyduklarını ve bu desteği Ukrayna’daki topluluklara sağladıklarını dile getirdi.

Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari ise Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın sona ermesini umduğunu ifade etti ve Lviv heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca, Kuşadası Belediyesi olarak savaş bölgesine ve savaş mağdurlarına yardım eli uzattıklarını ve bu çabaların devam edeceğini belirtti. Suvari, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Belediye ekibinin Ukrayna’ya ve savaş mağdurlarına sağladığı destek için teşekkür etti ve iki şehir arasında ortak projelerin geliştirilmesini dört gözle beklediklerini ifade etti.

HABER MERKEZİ

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı, Lviv Heyetini Ağırladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir