Kültürel mirasımızın tanıtımı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli okurlarımız ;

 

Kültür bir toplumun uzun uğraşlar ve yıllar sonra elde edeceği çok değerli bir hazinedir.Toplum, çevresel etkinliklerde bulunarak maddi süliyetler oluşturmuş ve biz bunlara ‘’tarihi mekanlar’’ ismini vermişiz.

 

İnançla gelişen manevi kültür ise; belirli şahsiyetlerin bir mekana izafeten geliştirdikleri , topluma yön verdikleri, güzel öğretilerin yer aldığı bir değerler bütünüdür.

 

İslamiyet öncesinden 42 medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu topraklarının en güzel ve  kadim bir yapıya sahip olması , bu medeniyeti bizlere altın tepside sunan kültürümüzü öğrencilerimize tanıtmak bizlere düşen en büyük görevdir.

 

Bu kutsal görev dahilinde öğrencilerimizle beraber birgi şehrimizi ziyaret ederek bilgi ve görgümüzü artırarak , gelecek nesillerimize teknolojinin yanında maneviyatın yüklenmesi hedefimizdir.

 

Dünyadaki 32 turizm köyü arasında bulunan birgi kenti Anadolu Beylikler döneminde, 13. ve 14. yüzyılda Aydınoğlu Beyliği’ne başkentlik yapmıştır.

 

Birgi kenti orada yaşayan halkımıza ekonomik yönden katkı sağlarken, turistik amaçlı gezilerle ziyaretçilerimizin bilgi vekültürünügeliştirmektedir.

 

Bizde Yeniceköy ortaokulu 5/A sınıfı olarak böyle bir gezi düzenledik.Geziden Birgi’ye dair değerli bilgiler ve anılarla geri döndük.

Yeniceköy Ortaokulu

Kültürel mirasımızın tanıtımı

Yorumlar kapalı.