Kulakların pasını sildiler

Kulakların pasını sildiler
Bu haber 13 Ekim 2021 - 11:47 'de eklendi

Kulakların pasını sildiler

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında UNESCO Sanatçısı Murat Sincer, sanatçı eşi Özlem Sincer ile birlikte Ödemiş 125. Yıl Kültürpark’ta Türk Halk Müziği konseri verdi.

Geçtiğimiz yıllarda UNESCO bünyesine geçtiğini belirten Sincer, gecede yaptığı konuşmasında, “Anadolu kültürünün de hocası olduğum için her kültürden tadıyorum. Her kültürünün insanı hissediyorum. Çalışmalar kapsamında ayrıca Karabağlar Belediyesi koro şefiyim. 1998’de eşimle birlikte açtığımız müzik oklumuz var. Ayrıca birkaç sene önce UNESCO’nun bünyesine geçtim ve UNESCO’nun sanatçısı oldum. Bunların dışında yurt dışı, yurt içi birçok konserler verdim. Biz, Anadolu sazlarını ayakta tutuyoruz. Yıllarca köy okullarında ücretsiz dersler verdim. Sanat faaliyetlerimizi aralıksız olarak sürdürüyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonu ve Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen konser sonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, Sincer çiftine çiçek takdiminde bulundu. Güriş, “Bu gece verdikleri konserle kulaklarımızın adeta pasını silen, canlı performanslarıyla bizi büyüleyen sanatçı Sincer çiftine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Şazenuş Keskin