Küçük karamel kendini Fransa’da buldu

Beylikdüzü'nde hayvan severler tarafından bulunan karamel küskün bir haldeydi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sahibi tarafından terk edilen sevimli köpek karamel Kendini Fransa’da buldu. Beylikdüzü’ndeki bir hayvan sever grubu, metrobüs girişinde üzgün ve tepkisiz halde buldukları bir köpeği sahiplenmeye karar verdi. Köpeğin adı Karamel olan bu sevimli dost tedavi edildi ve yaşam sevincine kavuştu. Hayvan severlerin çabaları sonucunda Karamel Fransa’dan bir hayvan sever tarafından sahiplenilmeye talip oldu. 13 Haziran’da Paris’e gidecek olan Karamel’in hikayesini onunla ilgilenen ve masraflarını karşılayan hayvan sever Bengü Ayyıldız anlattı.

Karamel’in hüzünlü hali bir hayvan sever tarafından Beylikdüzü metrobüs girişinde fark edildi. Bu durumu gören ve Karamel’i sahiplenmek isteyen Şirin Hanım Twitter’da Bengü Ayyıldız’ı etiketleyerek yardım talebinde bulundu. Bunun üzerine Bengü Ayyıldız Şirin Hanım ile iletişime geçti. Karamel Göktürk mahallesindeki bir veteriner kliniğine götürülerek tedavi edildi. Bengü Ayyıldız Karamel’in tedavisinin tamamen kendisinin karşıladığını bildirdi.

Bengü Ayyıldız sosyal medya üzerinden diğer gönüllülerle iletişim halinde olduklarını ve tamamen gönüllük esasına dayalı olarak sokak hayvanlarına yardım ettiklerini ifade etti. Ayyıldız Karamel’in bir evcil hayvan olduğunu ve sokaklara terk edildiğini vurgulayarak köpeğin tedavi edildikten ve ilgi gördükçe psikolojisinin iyileştiğini belirtti. Karamel’in tedavisini üstlenen Göktürk’teki veteriner kliniğinin sahibi Dr. Himmet Ekici ise Karamel’in geldiği ilk zamanlardaki sağlık sorunlarının düzeldiğini ve köpeğin hızla neşelendiğini ifade etti.

Küçük karamel kendini Fransa’da buldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir