Koza Altın satılıyor mu? Koza’nın değeri ne kadar? İşte ayrıntılar…

FETÖ çatı davasının firari sanığı olan eski Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek ile birlikte 20 sanık hakkında dava açıldı. Bu davanın ardından, Hamdi Akın İpek ve yakın aile bireylerinin ortağı olduğu Koza İpek Holding'e bağlı 22 şirket, 2016 yılında Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla TMSF'ye devredilmişti. Yargıtay ne karar verdi? Koza Altın satılıyor mu? İşte detaylar...

Koza Altın satılıyor mu? Koza'nın değeri ne kadar? İşte ayrıntılar...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KOZA ALTIN SATILIYOR MU?

Yargılanan sanıklar, “terör örgütüne üye olmak” ve “Sermaye Piyasası Kanunu’na muhalefet” gibi suçlamalarla yargılanmaktaydı. Şirketlerin devrine ilişkin süreç, temyiz başvurusuyla devam eden dava süreci sonucunda Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından hükme bağlandı. Yüksek Mahkeme, Koza İpek Holding’e ait şirketlerin müsadere kararını onayladı. Temyiz isteminin esastan reddedilmesiyle birlikte hüküm onaylandı.

KOZA’NIN DEĞERİ NE KADAR?

KOZAA hissesi bugün 59.75 TL fiyatla işlem görerek son 24 saatlik işlem hacmi 582.964.452,00 TL olarak gerçekleşti. KOZA MADENCILIK hissesi ise bugün yüzde 2.75 artış kaydederek haftalık kazanç yüzde 7.47, aylık kazanç ise yüzde 28.06 oldu. Son bir yılda KOZA MADENCILIK yatırımcısına yüzde 140.53 kazandırdı. Teknik analize göre, KOZAA hissesi 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde bulunduğundan yükseliş trendinin içinde olduğunu gösteriyor.

KOZA MADENCILIK, son açıklanan bilanço rakamlarına göre 622.936.000,00 TL kar elde etti. KOZAA hissesinin piyasa/defter değeri 3,43 olarak dikkat çekerken, fiili dolaşım oranı 44,91 ve fiyat kazanç oranı 12,49 seviyesindedir.

Hissede RSI endeksi şu anda 66,91 seviyesinde bulunmaktadır.

 

Haber Merkezi

Koza Altın satılıyor mu? Koza’nın değeri ne kadar? İşte ayrıntılar…

Yorumlar kapalı.