“KÖY OKULUNDAN AVRUPA’YA UZANAN KÖPRÜ: E-TWINNING”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bıçakçı Bedriye Baykaş Ortaokulu Öğrencileriİki Farklı e-twinning Projesi Yürütüyor

Bıçakçı Bedriye Baykaş Ortaokulu olarak birinin kurucusu olmak üzere iki e-twinning projesi ile döneme başladık. Okulumuz Müdür Yardımcısı Canan ÇALIŞKAN VURANER, 7/A sınıfı öğrencileri ile “English Skills” ve “The Art of Being a World Citizen” adlı iki proje yürütüyor. Polonya, Slovenya, İtalya, Romanya ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden okullarla iş birliği yaparak, dönem sonuna kadar ortaklığımızı sürdüreceğiz.

Projelerin temel amacı ikinci yabancı dil olarak öğrencilere İngilizceyi sevdirmek, hedef dili günlük yaşantı içerisinde kullanma becerilerini arttırmak ve farklı kültürleri tanıyarak kendi kültürlerini de tanıtmalarında rehberlik etmek ve bilişim becerilerini geliştirerek dünya vatandaşı olma yolunda öğrencilerimizi destekleyip evrensel değerleri benimsemelerine yardımcı olmaktır.

“English Skills” Projesi kapsamında öğrenciler, Polonya ve Slovenya’daki arkadaşları ile Yeni Yılı birbirlerine Kartpostal göndererek kutladılar.Öğrencilerimiz için bu, farklı kültürleri tanımak ve farklı milletleri anlamak için faydalı oldu.

Bir sonraki etkinlikte, İngilizce hikâye yazarak e-kitap hazırlayacak olan öğrencilerimiz, hikayeleri ile ilgili açık uçlu sorular hazırlayarak bunları ders materyali olarak kullanması için ortaklara gönderecek, ortakların hazırladıklarını da kendileri kullanacaklar. Bu sayede hem bilişim teknolojileri becerileri gelişecek hem de okul sınavlarında başarıları artacak.

E-twinning projeleri sayesinde İngilizceyi severek öğrenen, ders başarısı ve derse olan ilgisi artan e-twinnerlar, aynı zamanda farklı kültürlerden arkadaşlar edinerek bu kültürleri tanıyor ve unutamayacakları bir deneyim yaşıyor.

Bıçakçı Bedriye Baykaş Ortaokulu

 

 

 “KÖY OKULUNDAN AVRUPA’YA UZANAN KÖPRÜ: E-TWINNING”

Yorumlar kapalı.