Advert
Advert
Bölünmüş yol olsun
Adnan SAYGILIER / Adnan Saygılıer Gözüyle

Bölünmüş yol olsun

Bu içerik 610 kez okundu.
Advert

30 Mart 2014 tarihi öncesi Ödemiş'te dokuz belde belediyesi bulunuyordu. Bunlardan birisi de Ödemiş'in 16 kilometre doğusundaki Kaymakçı idi. AK Partili Belediye Başkanı Halil Güler, iktidar partisinin verdiği güçle Kaymakçı'ya ve bölgesine güzel hizmetler vermeye çalışıyordu.

2012 yılı idi. Kaymakçı'nın içinden geçecek olan Ödemiş-Kiraz arasındaki yolun yapım çalışmaları vardı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın Kaymakçı'ya geleceği, Ödemiş'e duyuruldu. Ben de İzmir İl Genel Meclisi Üyesi sıfatı ile Kaymakçı'da yapılan toplantıya katıldım. Bakan Binali Yıldırım, beldeye gelmişti. Kaymakçı Belediye Başkanı Halil Güler'in bakanla konuşup, "Sayın bakanım, Kaymakçı'ya genişletilmiş yol istemiyoruz. Bu yol, bölünmüş yol olsun" demesi ile Bakan Yıldırım, yanında bulunan Karayolları Genel Müdürü'ne dönerek, "Bu yol, bölünmüş yol olsun" dedi.

Yol çalışmaları durduruldu. Yeni projeler hazırlanarak bölünmüş yol yapım çalışmaları başladı. Bu yolun geç başlamasının arkasında bu vardı. Halil Güler, bir belde belediye başkanı olmasına rağmen yöreye birçok yatırımın yapılmasını sağlamıştır. Kapalı Cezaevi'nin ve Organize Sanayi Bölgesi'nin Kaymakçı'ya getirilmesinde rolü olmuştur.

Ne iş yaparsak yapalım yaptığımız işin başarılı olmasını istiyorsak bunun kuralı; yaptığımız işi severek, inanarak omuzlarımıza aldığımız sorumluluğun idraki içinde olmaktır. Ben, Halil Güler'i beldesine getirdiği güzel hizmetlerden dolayı kutluyorum.  

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Tanıtım Merkezi Ödemiş'te hizmete girdi
Turizm ve Tanıtım Merkezi Ödemiş'te hizmete girdi
Ata Park törenle açıldı
Ata Park törenle açıldı