Advert
Advert
Siya-SET
Cengiz VAROLSAN

Siya-SET

Bu içerik 191 kez okundu.
Advert

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de siyaSET karşımıza çıkar. Kimileri, siyaseti meslek edinmiştir. Buradan çok büyük kazançlar elde eden olduğu gibi sermayeyi kediye yükleyenleri de görmek mümkün. Siyaset, bir nevi kumar gibidir. Siyaseti gönül işi edinmişler, kendini liderine ve milletine hizmet etmeye adamıştır ve diğerleri gibi sık sık parti değiştirmezler.

Siyaset, bir set gibidir. Hükümetler kurar, hükümetleri al aşağı eder. Bazı siyasetçiler, koltuk ve itibarını korumak için yıllarca siyasetin içinde yoğrulurlar. Bazen babadan oğla geçtiği de görülmüştür. Temiz siyaset, her zaman rağbet görür. Milli konularda birlik beraberlik ister, tek yumruk olmak ister. Siyasetçi, milletine ve vatanına bağlı olmalıdır. Siyaseti kendi çıkarı için değil, ülkenin çıkarı için yapmalıdır.

Kimi siyasetçi, yıllardır siyaset yaptığı partisi ile ters düşünce yeni geçtiği partisinde eski partisini yerden yere vurur, nankörlük yapar. Madem biliyordun da neden bunları daha önce açıklama ihtiyacı hissetmedin ve şimdi ifşa ediyorsun? Sonuç, menfaate dayanıyor.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Turizm merkezlerine yerinde inceleme
Turizm merkezlerine yerinde inceleme