Advert
Advert
Ödemiş İtiraf II
Ece KÖSEOĞLU

Ödemiş İtiraf II

Bu içerik 3017 kez okundu.
Advert

Facebook'ta 'Ödemiş İtiraf II' diye bir sayfa var.

Psikolojik taciz, psikolojik şiddet, sapkınlık, sapıklık, hakaret, küfür, seviyesizlik, dedikodu, fesatlık, ahlaksızlık, cahillik…

Ne ararsanız var.

Sanki bir internet sitesinde geziniyor gibi değil de bataklık içinde yüzüyor gibisiniz.

Mutlu bir anınızda sayfaya girip yazılanları biraz okusanız modunuz düşer, yüreğiniz dağlanır. Üstelik ne üzücüdür ki sayfayı tavsiye edenler ve sayfaya yüksek puan verenler de var. Yani bu, sayfayı beğendiği anlamına geliyor. O yazılan ahlaksızlıkları okurken zevk aldığını görüyoruz insanların.

***

Vallahi kimse kusura bakmasın ama bu düpedüz ruh hastalığıdır. Bu toplumun bir kısmının aklıyla, vicdanıyla, sağduyusuyla dalga geçmektir. Sapık bir hisle oturduğu yerden üstelik isim vermeden birilerini tehdit etme kolaylığını sağlayan bu ve bunun gibi sayfalar sosyal medya üzerinden derhal imha edilmelidir.

***

Söylenecek çok bir şey yok. Bu basitliği, kepazeliği, rezilliği çok dillendirmeyeceğim. Her şey çok açık, kısa ve öz ancak buradan yapacağımız birkaç cümlelik çıkarım ile sonlandıralım bugünkü yazımızı: Bu sayfa, çok karanlık bir gerçeği aralamamıza yardımcı oluyor. Üstelik Ödemiş için koca bir utanç kaynağı. Kabul edelim ki kötü olan pek çok şeyi okumayı, öğrenmeyi, üzerine konuşmayı seviyoruz.

Ey bu sayfayı kullananlar! Dayanamayacağım, söyleyeceğim. Bastırmış olduğunuz nice vahşi duygunun patlamasını kolaylıkla yaşadığınız sosyal mecrada kendinizi gizlediğiniz maskelerin ardında çok mutsuz olduğunuzu biliyorum. Yazdığınız nice şey, kendinizi anlatıyor eminim. İsminizin afişe edilmeyeceğinin güveniyle maskenin ardından "O kadın o…., Bu adam p…" cümlelerini rahatlıkla kullanmaya devam edin.

Size tek tavsiyem, acil psikiyatri randevusu.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını