Advert
Advert
Elon Musk alev silahı, AR destekli araba tamiri, otel olan kamyon
Dijital Veri / Serdar ŞİMŞEK

Elon Musk alev silahı, AR destekli araba tamiri, otel olan kamyon

Bu içerik 1264 kez okundu.
Advert

Değerli okuyucularımız,

Dijital Veri köşemizde bugün yine birbirinden ilginç gelişmeleri ele alacağız.

Elon Musk nerelidir bilmiyorum ama "Bu dünyadan değil mi acaba?" diye bazen kendime soruyorum. Her alanda farklı inovatif ürün çıkarabilme yeteneği, onu sorgulamama neden oluyor. Bu sefer de filmlerde gördüğümüz alev silahlarının aynısını hayata geçirdi. Özellikle etki mesafesi ve silahın büyüklüğü göz önüne alındığında oldukça teknolojik ve şaşırtıcı bir alet.

AR ile eğitimde çok farklı örnekler göreceğimizi daha önce söylemiştik. AR yani Arttırılmış Gerçeklik uygulamaları, arabanızın neresinde ne arıza olduğunu bile gösterir oldu. Parmağınıza taktığınız yüzük ve gözlükleriniz sayesinde araçta ne sorunu olduğunu kendiniz anlayabilirsiniz, belki de problemi kolayca çözebilirsiniz.

Otel olan kamyonlar, birden her yerde karşımıza çıkarsa hiç şaşırmayın. Özellikle yazın sahillere yakın noktalarda konumlanacak olan bu kamyonlar, anında birer otele dönüşüyorlar. Ne kadar konforlu, ne kadar sizin ihtiyacınızı karşılar bilmiyorum ama yatırımcıların ilgisini çekebilecek gibi duruyor.

Bavullar, araba olmaya devam ediyor. Araba dediysek elektrikli bisiklet tarzında ama hızlı hareket eden araçlardan bahsediyorum. Hem taşıma hem de zamandan kazanmak adına bu araçlar, çok popüler olacak gözüküyor. Özellikle büyüyen havaalanlarında çok sık seyahat edenler için ideal bir çözüm.

İnovatif geri dönüşüm aleti, doğa dostu olarak aslında hepimize güzel örnekler sunuyor. Doğayı kirlenmekten kurtaran bu alet sayesinde tüm çöplerden yararlanabilirsiniz. Hatta bu çöplerden bardak, saksı, seramik gibi ürünler üretmeniz de mümkün tabi ki.

Eskiden elektronik devreler için kart baskısı yapardık. Yeni çıkan bir boya, tüm bunlardan sizi kurtarıyor. Hızlıca bir elektronik kart tasarlayıp boyayarak hemen çalıştırabilir duruma getirebilirsiniz. Bu sıvı iletkenlik, tabi ki de katlanabilir ve bükülebilir teknolojilerin önünü açacaktır. Bu, belki de filmlerde gördüğümüz terminatör tiplerinin hayata geçmesine yol açacaktır, kim bilir!

Konu ile ilgili videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://youtu.be/1zVDXJwOwFg

Lütfen abone olmayı ve paylaşmayı unutmayın!

Herkese teknoloji dolu günler dilerim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin doldururken otomobil çarptı
Benzin doldururken otomobil çarptı
Minikler için ders zili çaldı
Minikler için ders zili çaldı