Advert
Advert
NT- Ortadoğu
Ümran Yalçın Gökboğa

NT- Ortadoğu

Bu içerik 506 kez okundu.
Advert

Suriye-İdlib'den gelen haberler belimizi büktü. Her ölüm bir ibrettir ama gencecik yaşta sınır boyunda mücadele ederken hayatını kaybetmek, apayrı bir acı ve ibret olsa gerek… Sevgili okurum, askerlerimizin hatıraları ve yaşayamadıkları hayalleri karşısında düşünürken kendimi vatanım için daha çok çalışmaya ve üretmeye mecbur hissediyorum. Bu duygularla ayaktayız ve yaşıyoruz. İyi ve faydalı olmak adına da yaşamak zorundayız. "Ben ne yapabilirim ki?" demeyin, hepimizin yapacağı ve katkıda bulunacağı  bir şeyler vardır. Vatan için, görevi için, insanlığa faydalı olmak adına çalışıp da  vefat eyleyenlerden  biz razıyız, Allah da razı olsun.

Batılı devletlerin kendi kutsal kitapları Kitab-ı Mukaddes (Tevrat, Zebur, İncil) ekseninde vaat edilen topraklarda hüküm sürmek için mücadele etmelerini anlıyoruz. Bu uğurda pek çok ülkenin siyasal ve dini yapılanmasını alt üst ederek Büyük Ortadoğu Projesi'ni tertip ettiler. NT-Vaat Edilen Topraklar'da Yeni Dünya Düzeni kuruluncaya kadar daha çok acılar yaşanacağa benziyor.

Bu yapılanmada Ilımlı İslamcıların da mağazalarının adı, hatırlayınız NT idi. Kimine göre bu isim, Nur Tarikatı olarak lanse edilse de asıl şifre, Nil'den Tuna'ya olan topraklara işaret ediyordu. Karşıyaka -Yamanlar Koleji'nin en üst katında Gülen ile yapılan toplantı salonunda dünya haritası ve tam ortasında bir kılıç olduğu söyleniyordu.

Batılı zihin, Büyük İsrail Projesi için kolları sıvamışken Ilımlı İslamcılar da Yeni Osmanlı İmparatorluğu'nun hayalini kuruyordu. Her iki hedef de asıl projelerini açıkça ifade etmiyor, dünyaya huzur ve barış getireceklerini ve Yeni Dünya Düzeni'ni kuracaklarını söylüyorlardı. Hatırlayınız her sene F.Gülen'in öncülüğünde tertip edilen Türkçe Olimpiyatları'nda şu söylenen şarkı bile bunu anlatıyordu: "Yeni Bir Dünya Kuruyorlardı"

Tevrat'ın ilk bölümü Başlangıç'ta Rab, mükemmel bir dünya düzeni kurduktan sonra atalarımız Adem ve Havva'yı da yarattı. Adem ile Havva, tüm dünya üzerine -cennete- egemendi. Dünyanın tek kral ve kraliçesi idi. Tanrı’ya asilikleri nedeniyle Tanrı, onlara dünyayı geri kazanmak için kurtuluş planı tasarladı. Gönderdiği peygamberler ile Tanrısal bir egemenlik müjdesini verdi. Davud'un soyundan gelecek kurtarıcı kral -Mesih-, yeryüzünde tekrardan cenneti kazandıracaktı.

Mesih Karşıtı

İncil, son günlerde dünya sahnesine çıkacak çok güçlü ve karizmatik bir önderi tarif eder. Ona 'Mesih Karşıtı' lakabı verilir. İsa Mesih ve onu izleyen herkese karşı gelecektir. Gelince çok farklı bir kılıfla gelecek ve insanlara huzur ve barış vaat edecektir.

İsrail düşmanı olan birçok ulusun on kral ile bir koalisyon oluşturacağından söz eder. Tevrat’ta Daniel 7:23-24; "Yeryüzünde dördüncü bir krallık ortaya çıkacak. Diğer krallıklardan farklı olacak. Bu krallıktan on krallık çıkacak. Onların ardından bir başkası daha çıkacak ve diğerlerinden farklı olacak.

Mesih Karşıtı, bunların başına geçecek. Başa gelir gelmez Yahudiler ile yedi yıllık bir anlaşma yapacak. Bu anlaşma, önce tamamen barışçıl görünse de esas amaç İsrail’i yok etmek olacaktır."

İncil'de Vahiy 13. bölümünde Mesih Karşıtı'nın nereden geldiği konusunda bazı ipuçları var. Denizden çıkıp yedi başlı bir canavara benzetilir. Deniz denilirken Akdeniz … Yedi baş ile Ortadoğu topraklarında daha önce gelmiş geçmiş Asur, Babil ve Roma imparatorlukları temsil ediliyor. Bu üç krallık tamam da  Daniel -Danyal- Peygamber'in bahsettiği dördüncü krallığın Osmanlı İmparatorluğu olduğu söyleniyor.  Tevrat'ta geçen Daniel Peygamber, İsa Mesih'ten en az yedi yüzyıl önce yaşamış. Yani M.Ö. 700  yılları …

İncil'de Vahiy bölümünde şu şifreli bilgilere de rastlıyoruz: "Vardı, yok olmuş, tekrar var olacak …" O zaman bu krallık için tüm Ortadoğu'ya  hükmetmiş son egemenliğin yeniden çıkmış ya da tekrardan canlanacağını öğreniyoruz.

Kitab-ı Mukaddes, Mesih Karşıtı'nın yardımcısının sahte bir peygamber  olacağını da belirtiyor. İncil Vahiy 16: 13, "Sahte peygamberin ağzından üç murdarın çıktığını gördüm."

16: 16; "Onlar, dünyanın krallarını Armegeddon denilen yere toplayacak…"

İlk bölüm Başlangıç'ta bahsedilen Yeni Dünya Düzeni (cennet), Son Bölüm Vahiy'de belirtilen Armegeddon Tanrısal Savaş ile gerçekleşecektir. Tevrat-Zebur-İncil  kutsal metinleri, kaybedilen cennet ile tekrardan yeryüzünde kurulacak cenneti anlatır.

Mesih gelmeden önce Ortadoğu ülkelerinde huzur kalmayacağını yine Kitab-ı Mukaddes İncil'in Matta bölümü 24 : 3-14'te İsa Mesih'in şu açıklaması ile öğreniyoruz:  "Sakın kimse sizi saptırmasın. Birçokları, 'Mesih benim' diyerek benim adımla gelip birçok kişiyi aldatacak. Savaş gürültüleri, savaş haberleri duyacaksınız. Korkmayın. Bunların olması gerek ama bu daha son demek değildir. Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak. Yer yer kıtlıklar, salgın hastalıklar, depremler olacak. Bütün bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır."

Yeruşalem (Kudüs), Yeni Dünya Düzeni kurulmadan önce bir defa daha yıkıma uğrayacak, taş üstünde taş kalmayacaktı. 

Bu bilgilere bazıları masal diyor. Babil kenti harap olmadan önce de bazıları masal diyordu. 

Babil, dünyanın en büyük ve en zengin başkentiydi. Kral Nebukadnezzar, Babil kentini  büyük bir metropole çevirdi.  Şehrin ortasından Fırat Nehri geçiyordu.

Tevrat'ta Yeremya 51: 36- 39, "Onun ırmağını kurutacağım. Babil taş yığınına, çakal yuvasına dönecek. Orada kimse yaşayamayacak…"

Yeremya Peygamber, Med ve Pers ordularının Babil kentini nasıl ele geçireceklerini anlatır. Geleceği önceden haber veren bu bilgi çok enteresandır.

Ortadoğu toprakları, her yönden gözde olduğu kadar aynı zamanda gizemli bir yapıya da sahip gibi görünüyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin doldururken otomobil çarptı
Benzin doldururken otomobil çarptı
Minikler için ders zili çaldı
Minikler için ders zili çaldı