Advert
Advert
O halatı koparmayın!
Ahmet Giden

O halatı koparmayın!

Bu içerik 278 kez okundu.
Advert

Şimdi elinizde bir halat olduğunu ve bir ucundan sizin diğerinden başka birisinin çektiğini düşünün. Bir süre sonra yorulacaksınız. Elleriniz kanayacak belki. Canınız yanacak. Ve halat kopacak. Şimdi aynısını vatanımız için düşünelim. Sünni, Alevi, Laz, Kürt, Türk... Herkes bir ucundan tutsa ve çekse sadece elinizde toprak kalır. Toprağı vatan yapan, uğruna hepimizin akıttığı kandır. 

Daha dün gördüm. İzmir'de Alevi bir ailenin evi işaretleniyor ve evin duvarına "Defol Alevi" yazılıyor. Sizce de bir insanı inancından dolayı yargılamak, büyük  aptallık değil mi? Bir cinayet işleniyor, katilin de maktulün de inancı, kökeni, dili belirtilmiyor. Bir insan yolda bulduğu yüklü miktarda parayı sahibine götürüp teslim ediyor. Ne paranın sahibinin inancını biliyoruz ne de parayı teslim edenin. Yani insanları ayıracaksak iyi ve kötü olarak ayırmalıyız. Bir şehit haberi geliyor mesela. Kim olursa olsun o kara haber, o evlere aynı acıyla düşüyor. Alevi'nin de Sünni'nin de kanı, bu vatanın topraklarına akıyor. Aynı topraklar içinde farklı inanışları, farklı kültürleri dışlamak büyük aptallıktır. Bu daha çok ölümden, daha fazla gözyaşı ve kandan fazlasını getirmez. 

 Ayrımlar olacaksa eğer dağdaki teröristi, sokağınızdaki hırsızı, duraktaki tacizciyi, parklardaki pedofilileri ayırın. İnsanları inancına göre değil, ruhuna göre yargılayın. 

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti