Advert
Advert
Tarım teknolojileri ve inovasyon
Dijital Veri / Serdar ŞİMŞEK

Tarım teknolojileri ve inovasyon

Bu içerik 357 kez okundu.
Advert

Değerli okuyucularımız,

Tarım, ülkemizin en önemli faaliyet alanlarından birisi. Özellikle toprağı verimli kullanmak, doğru ve bilimsel yöntemlerle çalışmak, üretimin kalitesi için çok önem arz ediyor. Bugün dünyadan tarımda yapılan yenilikleri ve teknolojileri işleyeceğiz.

Bu haftaki videomuzda tarımın olmazsa olmazı kazma ve kürekteki inovatif ürünleri göreceksiniz. Kazma-kürek deyip geçmemek lazım tabi ki, küçük bir aparatla hem kendinizi daha az yorarsınız hem de daha çok iş yapabilirsiniz. Tüm bunları yapmak için bir teknolojiye de ihtiyacımız yok aslında, sadece farklı bir yaklaşım yeterli!

Bir kürek düşünün; hem kazıyorsunuz, hem ateş yakıyor hem de kesiyor. Bunu nasıl anlatabilirim ki? Dolayısı ile videomuza göz atmanız gerekecek. Budama zamanında herkes günlerini harcıyor. Ama yeni geliştirilen elektrikli budama aletleri, bu işi bir günde yapabilir durumda.

Ülkemizde ve çevremizde tarım nasıl oluyor biliyorsunuz. Peki Uzakdoğu'da yapılan tarımı hiç gördünüz mü? Farklı meyveleri ve farklı dikim teknikleri ile çok seveceğiniz bir bahçeden kesitler sunacağım.

Özellikle yazın her yer darı-mısır ekili. Bunları toplaması da oldukça uzun bir zaman alıyor. Artık yeni bir aletle bunu kısa bir sürede halledebilir, hızlıca toplayabilirsiniz. Aynı şekilde fidan dikme de tarih oluyor. O kadar hızlı fidan diken bir kepçe var ki şaşıracaksınız.

Drone ile tohum ekmeyi de en sonunda yaptılar. Hem de bataklık bir alanı ormana çevirmeyi başararak. Artık tohumlar el ile değil, drone ile kısa bir sürede ekiliyor. Yakında mutlaka daha farklı uygulamalarını da göreceğiz.

Konu ile ilgili videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://youtu.be/W8-LnpYR8vA

Lütfen abone olmayı ve paylaşmayı unutmayın!

Herkese teknoloji dolu günler dilerim.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti