Advert
Advert
Geleceğin oyun teknolojileri
Dijital Veri / Serdar ŞİMŞEK

Geleceğin oyun teknolojileri

Bu içerik 450 kez okundu.
Advert

Değerli okuyucularımız,

Oyun, çocuk yaştan beri hep istek duyduğumuz, ileriki yaşlarda bile vazgeçilmezimiz olan bir tutkumuz. Teknolojinin önem verdiği ilk üç konudan birisi. Çünkü her kesime hitap etmesi, bağımlılık oluşturması, kolayca trendi yakalaması ve gelirleri ile geliştiricilerin ve yatırımcıların gözdesi.

Bu haftaki videomuzda da geleceğin oyun teknolojilerine değindik. Şu an yapılan pilot uygulamalar ile aslında gelecekte neler olabilir az çok hayal edebiliyoruz. Özellikle AI- Yapay Zeka, AR- Arttırılmış Gerçeklik ve VR- Sanal Gerçeklik ile oyunlar, öylesine bir noktaya geldi ki oyunun içinde yaşayarak oynuyorsunuz.

İlk videomuzda göreceğiniz VPS sistemi denilen bir drone teknolojisi ile oyun alanında da neler yapılabileceğini hayal ediniz. Size göre hareket eden dronelar, hazır bir hizmetçi gibi adeta ne komut vereceğinizi bekliyor.

Spor, herkesin yapmak isteyip de yapamadığı bir aktivite. Aslında yaşam biçimimiz olmalı. Bunu da oyunlarla bir nebze sağlamaya başladılar.

Teknoloji, sağlıklı yaşam ve spor adına hizmetimize çoktan sunuldu bile.

MIT’den futbol oynayan robotları görünce çok şaşıracaksınız. Acaba gelecekte oyunlar, robotlar üzerinden mi oynanacak? Robot oyunları, çok eğlenceli olacağa benziyor. Belki de 11’e 11 robot takımları, futbol anlayışımızı değiştirecektir!

Aksiyon oyunları, AR uygulamaları ile çağ atlıyor. Farklı bir deneyim kazandırıyor. VR uygulamaları ise sizi kuş olup uçuruyor. Her şey gerçek gibi. VR, size her şeyi gerçekmiş gibi sunuyor. Su kaydırağında kayarken bir oyunun içinde olmak, farklı bir ortamı izlemek müthiş bir duygu olmalı.

Son söz; sanırım artık gelecek geldi!

Konu ile ilgili videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://youtu.be/k5Mt3drGVfY

Herkese teknoloji dolu günler dilerim.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı