Advert
Advert
“Biz satışa karşı değiliz”
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

“Biz satışa karşı değiliz”

Bu içerik 411 kez okundu.
Advert

AKP Ödemiş İlçe Başkanı Sayın Şerif Delibalta ile AKP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hakan Karşıyaka, geçen hafta dükkanıma konuk oldular. Öncelikle ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, duyarlılıklarından dolayı da kendilerini kutluyorum.

“Hoş geldiniz” deyip yer gösterdim. Oturur oturmaz Sayın Delibalta söze başladı:

- Hocam, önceki yazılarınızın birinde bize bir siteminiz vardı. O sitemde bir yanlış ifade, daha doğrusu yanlış anlaşılma vardı. Onu aydınlatmak için arkadaşımla birlikte buradayız.

Diyordunuz ki “Dün belediye taşınmazlarının satılmasını isteyenler, bugün 'Hayır' diyor. Dün ’Satılmasın' diyenler, bugün 'Satılsın' diyor. Siyasetçi dik durmalı, iktidardayken 'Satılsın' derken muhalefete düşünce 'Satılmasın' dememeli. Muhalefetteyken 'Satılmasın' diyenler de iktidara gelince 'Satılsın' dememelidir.” İfadeniz, aynen böyle olmasa da buna yakın bir şeydi.

- Evet, ben sözümün arkasındayım. Aynı sözü bugün de söylüyorum. Ben sitem ederken sadece size sitem etmedim. Benim sitemimin başka muhatapları da var.

- Tabii orası bizi ilgilendirmez. Ben, bize düşeni aydınlatmak için buradayım. Hocam, baştan söyleyeyim biz taşınmazların satışına karşı değiliz ve satışından yanayız. Bunun için Mahmut Bey zamanında 1670 kalem taşınmazın satış kararını aldık, bunun 88 kalemini geçen dönemde sattık. Yeni belediye yönetimine de 1582 kalem ‘hemen satılabilir’ taşınmaz bıraktık.

Yeni yönetim bunları satabilir. Bunları satsınlar. Bunun için sayın başkana hiç kimse bir şey diyemez. ‘Borcumuz var’ diyorlar. Doğrudur. Hatta bu borçların nasıl oluştuğuna dair kalem kalem açıklama yapsınlar. Borçların nereden geldiğini herkes bilsin. Borçlar için satışa hazır olan taşınmazları satsınlar. Yetmezse diğerlerini de satabilirler. Biz, onların satışına da 'Evet' diyoruz ama bir şartımız var. Büyük arazilerin satışı, en sona bırakılsın. Zira Ödemiş için bu büyük araziler, ileriki dönemlerde gerekli olabilir. Örneğin, bir üniversite ya da Ödemiş için gerekli bir başka kurum açmak istenebilir. Yarın ne getirir bunu şimdiden bilemeyiz. Böyle bir durum ortaya çıkarsa o zaman arazi bulmakta zorluk çekebiliriz. O nedenle bu büyük arazilerin hemen satılmasına karşıyız.

Öte yandan, bu satış kararı alınmış taşınmazlar dururken yeni satış kararlarının alınmasına ve komisyon kararına uyulmamasına bir anlam verebilmiş değiliz. CHP Grubu da daha önce satışa karşı çıkarken şimdi satış taraftarlığı yapıyor. Karşı çıkışımız, biraz da buradan kaynaklanıyor.

- Ziyaret ve açıklamalarınız için teşekkür ederim. Ben ve benim gibi birçok insan, yazdığım gibi anlamıştı. Birinci ağızdan bunları duymak sevindiricidir. Aydınlattığınız için teşekkür ederim.

***

Zaman zaman bu tarz ziyaretler oluyor. Nitekim, bu ziyaretin hemen ardından eski Belediye Başkanı Münir Bezmez ve Belediye Meclis Üyesi Şevket Hasırcı da dükkanımın karşısındaki köfteci dükkanında öğle yemeği yedikten sonra çay davetimizi kırmadılar. Onlarla da memleketin ve ilçemizin sorunları hakkında sohbet ettik.

Üstte bana iletilen konu ile ilgili yorum katmadan aktarmaya çalıştım. İktidar ya da muhalefet, hepimiz Ödemiş ve ülkemiz için çalışmıyor muyuz? Ödemiş için taşınmazların satılması gerekiyorsa satılmasından yana olan bir muhalefetin yapıcı bir muhalefet olacağı algısı yarattı bende. Dilerim öyle olur.

Kavgalardan, körü körüne muhalefetten çok çekti bu ülke. Ön yargıyla hareket etmeden, konuşa konuşa her şey halledilebilir. Yeter ki iyi niyet olsun. Ödemiş’in birlikteliğe ihtiyacı var. Birlikten kuvvet doğduğunu hepimiz biliyoruz. Birlikte halledilemeyecek sorun yoktur.

Sevgi, saygı ve mutluluklar.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı