Advert
Advert
Üç boyutlu teknolojiler
Dijital Veri / Serdar ŞİMŞEK

Üç boyutlu teknolojiler

Bu içerik 317 kez okundu.
Advert

Değerli okuyucularımız,

Üç boyut üzerine geliştirilen teknolojiler, gerçekten de inanılmaz bir hale geldi. Hemen şunu söyleyelim ki bu iş, videolarda görüldüğü kadar kolay değil. Özellikle de bilgisayar çalışmaları ve üç boyutlu tasarımlar, hayati öneme sahip. Gençlere de bu konuya dikkat etmelerini özellikle tavsiye ediyorum.

Bu haftaki videomuzda önce üç boyutlu havai fişekleri göreceğiz. Gözlükle ayrı, gözlüksüz ayrı gösteri sunulduğuna şahit olacaksınız. Bir ressamın görme engelli kişiler için yaptığı vida şovunu hayretle izleyeceksiniz.

Elektronik mühendislerinin olmazsa olmazı havye/havya ve lehim aletinin teknoloji ile nasıl evrim geçirdiğini, bununla bir sanatçının ne kadar farklı ürünler yapabileceğini hayal edin!

Artık ev yapmaya paydos. Sizin yerinize üç boyutlu yazıcılar bu işi yapıyor. Ne güzel değil mi? Bir günde ev, anahtar teslim. Ayrıca istediğiniz şekilde evi inşa edebiliyor, bölümlendirebiliyorsunuz. Aynı örnek, bir bot için de var. Öyle aylarca ev ya da bot için beklemeye gerek yok. Devasa yazıcılar, bu işi görüyor. Dahası videoda...

Üç boyutlu ısıtma ve boyutlandırma teknolojisi ile hızlı bir şekilde istediğiniz kapağı, kase vb. ürünleri üretebilirsiniz. 3D printerler ile çantadan vazoya, portrelerden kasklara kadar her şey mümkün.

Artık gelecek geldi, ne dersiniz?

Konu ile ilgili videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://youtu.be/H8hP5QKXtx0

Herkese teknoloji dolu günler dilerim.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını