Advert
Advert
Yeni Nesil Robotlar - 1. Bölüm
Dijital Veri / Serdar ŞİMŞEK

Yeni Nesil Robotlar - 1. Bölüm

Bu içerik 463 kez okundu.
Advert

Değerli okuyucularımız,

İnsanlar, kendilerine rakip mi yapıyorlar bilinmez ama robotların her gün hayatımıza daha fazla girdiği kesin. Mutfak robotlarının bile gelişen teknoloji ile daha farklı bir hale geldiğini biliyoruz.

Filmlerde gördüğümüz robotlar, sanki gerçekleşiyor gibi, ne dersiniz? Terminatör tarzı filmlerde gördüğümüz insan düşmanı robotlar, henüz yapılmamış olsa da yetenekleri o kadar göz alıcı ki insanı ürkütüyor.

Bu hafta size yeni nesil robotlardan örnekler sunacağım. Öyle ki duvara tırmanan robotlardan tutun araç robotlara, akıllı mutfak robotlarına kadar çok ilginç örnekler mevcut. Ayrıca Boston Dynamics bu kadar gündemde iken onlara değinmemek elbette olmaz. Son robotları kargo taşıyor, kapı açıyor, takla atıyor ve daha neler neler…

Teknoloji, elbette hayatımızı etkilemeye devam edecek. Önemli olan, hayatımızı kolaylaştırması ve bize zamandan tasarruf için fırsatlar sunması. Uzaktan ya da belirli bir kapsamda hareket edip işlevleri yerine getiren robotlar da evrimleşmiş durumda. Artık daha akıllı, kendi kendine karar veren ve muhakeme yeteneği olan “İnsansı Robotlar”, karşımızda olacak.

Yine onlarca video arasından sizin için izleyip seçtiğim videoları derledim. Gelecek dediğimiz gelecek sanırım geldi. Hepinize iyi izlemeler. Lütfen abone olmayı unutmayın!

Konu ile ilgili videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://youtu.be/NNf2Icgy93U

Herkese teknoloji dolu günler dilerim.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava