Advert
Advert
Kaymakçı çevre yolu
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

Kaymakçı çevre yolu

Bu içerik 328 kez okundu.
Advert

Ödemiş-Kaymakçı yolu ile ilgili daha önceleri yazdım. Bu yol, bölgenin en işlek yolu olmasına rağmen bugüne kadar hep ihmal adildi. AKP’nin adı, yol yapmakla anılmasına rağmen 15 yılı geçmiş iktidarları döneminde ancak yeni akıllarına geldi ve yol yapımı başladı, hızla yapımı devam ediyor. Birkaç kilometrelik yapımı tamamlanmış ve kullanıma açılmış olan parça yollara bakarak söylüyorum, bittiğinde çok güzel olacak. Her şeye rağmen bu yolun yapımında emeği geçen her kim varsa hepsinden Allah razı olsun. Yapılmayınca nasıl eleştiriyorsak yapılınca da teşekkür etmesini biliriz.

Bu yazıyı yazmamın asıl nedeni, hem yolu yapanlara teşekkür etmek hem de Kaymakçı ve Yolüstü mahallelerinden geçen çevre yollarının yapımına öncelik verilmesidir. Kime söyleyeceğimi bilemedim. İlgililere ve yetkililere buradan açıkça sesleniyorum, rica ediyorum. Çevre yollarının yapımını ne olur öne alın, önce çevre yolları kullanılmaya başlansın. Bu çevre yolları kullanılmaya başlansın ki Kaymakçı ve Yolüstü mahalle sakinleri rahatlasın. Zaten var olan trafiği kaldırmakta zorlanan bu mahalle içinden geçen yollara bir de yol yapmakla görevli firmanın kamyonlarının da katılmasıyla trafik tamamen yoğunlaşıyor. Karşıdan karşıya geçerken saatlerce beklemek zorunda kalıyor insan. İnsanlarımız, zaman zaman zor anlar yaşıyor.

Bu yol üzerinde yaşanan sıkıntıları buralarda yaşayan insanlar çekiyor. Dışarıdan görülmeyebilir. Bu yol üzerinde akşama kadar dükkan bekleyen biri olarak gün içindeki çektiğim sıkıntıyı ve insanlarımızın yaşadığı zor anları ben görüyorum. Bu günlerde okulların açılmasıyla yaya trafiği daha da yoğunlaştı. Öğrenciler, okula giderken karşıdan karşıya geçmek zorundadır. Allah korusun, her an bir kaza olabilir. Anne babalar, çocuklarının her an bir kazaya kurban gitme korkusu içinde yaşamaktadır. Bu yol üzerinde bulunan esnaf, tozdan bıkmış durumdadır. Bu iki mahallede yaşayan insanlar adına söylüyorum: Lütfen çevre yollarının yapımı öne alınsın. Sayın kaymakamımız, sayın belediye başkanımız, sayın karayolları şefimiz belki görev alanınız dışındadır ama ne olursunuz bir ilgileniverin, belki faydası olur. Mahalle sakinleri olarak bir an önce bu sıkıntıdan kurtuluruz ve size teşekkür ederiz.

Zaman zaman bu yol üzerinde yaşanan trafik kazalarında hem mal hem de can kayıpları olmaktadır.Çevre yolunun kullanıma açılmasıyla burada trafik kazalarının olması da en az seviyeye inecektir. İnsanlarımızın mağduriyeti azaltılacaktır.

Halimizi arz ettik. Bundan sonrası, yetkililere ve görevlilere kalıyor. Dilerim bu iki çevre yolunun yapımı öncelik kazanır. Önce çevre yolları yapılıp kullanmaya başlanırsa bu yolu kullanan araçlar da rahatlayacaklardır, insanlar da. İnsanlarımızın güzel günler görmesini dilerim.

Sevgi, saygı ve mutluluklar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı