Advert
Advert
Dilerim bizi mahcup etmez
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

Dilerim bizi mahcup etmez

Bu içerik 479 kez okundu.
Advert

Bizim Hasan 31 Mart yerel seçimlerinde oyunu Ödemiş’te Millet İttifakı’nın adayı Mehmet Eriş’e verdi. Kendi verdiği gibi üç komşusunu da ikna ederek Millet İttifakı’nın adayına sekiz oy daha kazandırdı. Hasan, sayın Eriş’in seçimi kazanmasında kendisinin de katkısı olduğunu düşünüyor. Bu nedenle gururludur. Dışından belli etmese de içinden çok sevinçlidir. Savaş kazanmış komutan duygusu vardır Hasan’da. Dünyalar onun olmuştur. Hasan’ın yürüyüşü bile değişmiştir…

Mehmet Eriş’ten çok ümitlidir Hasan. Erişten, Ödemiş’in yönetimi adına çok şeyler beklemektedir.

Seçimlerden üç hafta sonra Mehmet Eriş’i kutlamak için belediye binasındaki makam odasına gitti Hasan; anılarını bana da anlattı.

Daha önceki yazılarımdan birinde Hasan bana anlatırsa ben de sizinle paylaşabilirim demiştim. Hasan anlattı, ben dinledim. Hasan’ın sözlerine benim en ufak bir katkım yoktur. Kendi ağzından duyduklarımı şimdi sizinle paylaşıyorum:

“Hocam Kaymakçı’dan üç kişi gittik. Birlikte gittiğimiz iki kişi benim ikna ettiğim kişilerden ikisiydi. Bu güne dek CHP’ye hiç oy vermeyen bu iki kişi bu seçimde Mehmet Eriş’e oy verdi. Hatta bunlardan birine seçimden önce Mehmet Eriş CHP rozeti takmıştı. Üçümüzün de arabası yok. Dolmuşa bindik, gittik. Belediyenin önüne vardık. Belediyenin önü anacık babacık günüydü hocam. Kimler gelmemişti kimler. Her mahalleden onar yirmişer kişi oradaydı. Herkes Mehmet Eriş’i kutlamak istiyordu. Belediyenin avlusunda kutlamak için sıra bekleyenler çoğunlukta CHP’liler ve İyi Partili’lerdi. Aralarında az da olsa AKP’li ve diğer partilerden de insanlar bekleşiyorlardı. CHP’li ve İyi Partili insanların orada olması doğaldı. Onlar kazanmışlardı. AKP’li adaya oy veren insanların orada olmasının nedenini anlayamadım. Demokratik ülkelerde çok normal olan bu tavır bizim ülkemizde garipseniyor nedense.

Gurup gurup içeriye aldılar avludakileri. Sırası gelen giriyor içeriye, kutlayıp üç beş dakika sonra çıkıyorlar. Sıra bize geldi. Üç kişi biz ve yanımızda birkaç kişi daha girdik içeriye. Kutladık, sarıldık. Gururluyduk. Biraz oturduktan sonra biz de ayrıldık. Kendisinden başarılı bir hizmet bekliyoruz. Dilerim bizi mahcup etmez.

Benim Mehmet Eriş’ten kişisel hiçbir beklentim yok, olamaz da. Ama toplum adına çok şey bekliyorum. Ziyaretçiler arasında şunu gördüm: Birçok insan da benim gibi düşünüyordu. Partimiz kazansın sosyal belediyecilik nasıl yapılırmış görsünler. Büyük çoğunluğun Mehmet Eriş’ten beklentisi bu doğrultuda. Ödemiş’te sosyal belediyeciliğin gerçekleştiğini görmek istiyorum. Sayın Eriş bunu gerçekleştirsin istiyorum.

Hocam başkandan çok şey istediğimi biliyorum. Evet, Mehmet Eriş’in işi çok zor. Neden dersen, İş bekleyen birçok CHP’li ve İyi Partili insan var. Kimi oğlunun kimi de kızının belediyede işe alınmasını istiyor. Halen belediyede çalışan birçok AKP’li insan var. Bunların birçoğu AKP militanı olarak kullanılmıştır. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanını yuhalamışlardır. Birçok CHP’li bunların işten atılmasını onların yerine kendilerinin alınmasını istiyor. Bu militanların CHP’li akrabaları da işten atılmalarını istemiyor. Onlara arka çıkıyor. Bilmem nasıl çıkar başkan bu işin içinden.

Hocam belediyenin yüklü miktarda borcu olduğu söyleniyor. Net olarak ne kadardır bilmiyorum. Bekir Keskin döneminden kalan borcu yıllarca dillendiren bir zihniyetin onu üçe dörde katlayan bir borçla belediyeyi devretmesi düşündürücüdür. Sadece bu borç Mehmet Eriş’in elini kolunu bağlamış durumdadır. Bunca borç ödenecek ve belediye Ödemiş’e hizmet edecek! Var mı bunun sihirli bir formülü?

Ödemiş’te de ATM memurlarının olduğu söylenmektedir. Doğru mudur, bilmem. Bunu soramadım kendisine. Orası yeri ve zamanı değildir diye düşündüm. Varsa da yoksa da açıklansın isterim.

Bütün zorluklara rağmen Eriş’in başaracağına inanıyorum. En azından bizi eskiyi aratmaz.”

**

Hasan’ın anlattıkları bunlar. Allah Mehmet Eriş’e ve ekibine kolaylık versin.

Sevgi, saygı ve mutluluklar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı