Advert
Advert
Kaymakçı’da bayram coşkusunu yaşadık
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

Kaymakçı’da bayram coşkusunu yaşadık

Bu içerik 613 kez okundu.
Advert

Hep ‘Nerede o eski bayramlar’ diye söylenir.

Kaç yıldan bu yana ‘bayram’ görmüyorduk. Neredeyse eski bayramları unutuyorduk. Birileri bu bayramlarımızın unutulmasını inatla istiyor gibiydi. Her yıl çeşitli bahaneler uydurularak bayramların kutlanması engelleniyordu sanki.

Bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu yaşadık Kaymakçı’da. Bu bayram coşkusunu bizlere kim yaşattıysa, kalbimin en derin yerinden gelen duyguyla teşekkür ediyorum.

İlkokul yıllarımda Türk Bayrağı, İstiklal Marşı, Cumhurbaşkanı ve cenazenin ayağa kalkılarak saygı gösterilmesi gerektiğini öğrenmiştim.

Bu yıl Kaymakçı Lisesi’nin trampet takımıyla en önde Türk Barağı ve flamayla dükkanımın önünden geçişini ayakta selamladım, saygı gösterdim, alkışladım. Teşekkürler Kaymakçı Lisesi’nin idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri, bana ve benim gibi düşünen Kaymakçılılara bayram coşkusunu yaşattınız. Gelecek bayramlarda da aynı coşkuyu yaşatmanızı diliyorum. Birileri nasıl inatla bizi bayramlarımızı unutturmaya çalışıyorsa da biz de inatla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Önden ve arkadan güvenliği sağlamak için korteje katılan jandarma birliğimizi ayrıca kutluyorum.

Kaymakçı, eskiden Ödemiş’in en büyük beldesiydi, şimdi bir mahallesi oldu. Beldeler içinde ortaokul ve lise açılan ilk beldelerden biriydi. Bütünşehir yasasıyla sadece beldemizi değil bayramlarımızı da aldılar.

Bir Kaymakçılı olarak nerede o eski bayramlar desem Kaymakçılılar bana hak verecektir. Yirmi beş, otuz yıl önceki zafer takları ile süslenmiş bayramları hatırladıkça ortaokul ve lise öğrencilerinin yapmış olduğu bayram kutlamaları gözümün önüne geliyor. Caddeler trampet sesleriyle inler, marşlar çalınırdı. Cumhuriyet alanında davullar çalar vatandaşlar zeybek oynarlardı. Bayram coşkusunu parti ayrımı yapmadan bütün Kaymakçılılar hep birlikte yaşardık.

Milli bayramlar hepimizindir. Burada parti ayrımı yapılmaz. Yapanlar varsa hep birlikte kınamalıyız. Bayramlarımıza, bayrağımıza, istiklal marşımıza bilinçli olarak kim saygı göstermiyorsa ona şüpheyle bakarım. O bizden değildir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı