Advert
Advert
19 MAYIS’I STADYUMDA İSTERİZ!
Kuzeyli / Nehir SAYAL

19 MAYIS’I STADYUMDA İSTERİZ!

Bu içerik 353 kez okundu.
Advert

Dün, muhteşem bir 23 Nisan kutlandı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarının böylesine coşkuyla kutlanmalarını özlemişiz. Bütün mülki amirler, eğitimciler, veliler ve elbette ki geleceğin mimarları sevgili çocuklarla bizlerin de konuk olduğu gelecek vadeden muhteşem gösterilere tanık oldum /olduk.

            Gösterileri seyrederken, onları yetiştiren ailelerin, eğitim veren öğretmenlerin, bu gösterilere hazırlayan tüm emekçilerin heyecanlarını ve gururlarını çok yakından hissettim. Hatta kameramın vizöründen detayları kaçırmamaya da çalıştım. Ben bir anneyim ve şükür ki, kurtarıcı ile yaradanı eş tutmadan doğru yerlerde değer veren biri olarak yetiştim ve evladımı da öyle yetiştirdim. Ve gördüm ki, benim çok uzun süredir özlem duyduğum o inanç, saygı, değişim ve gelişim yeni nesil çocuklarımızda gani. Onları yetiştiren ailelerin, eğitimcilerimizin ellerinden saygıyla öperim.

Yine dün ki bazı gösterilerde itiraf etmeliyim ki, tüylerim diken diken oldu. Yeni nesil çocukların Cumhuriyet çocukları oldukları ve vatanı onlara rahatlıkla emanet edebileceğimizi gördüm. Hatta hatta bizlerden daha güzel yöneteceklerini de şimdiden görür gibiyim. Umuyorum, hayatlarının evrelerine yalan, riya ve merhametsizlik girmez. Girse de ruhlarında ki inanç ve topraklarına bağlılıkları onlara doğru yolları gösterir.

Okullarının o daracık salonlarında, bahçelerindeki platform sahnelerde o özel gösterilerini izleyicilerle buluştururlarken,  küçücük bedenlerine rağmen sahnede devasallaştıklarını görmek çok zor değildi. Her okuyucumun da o minik bedenleri yakinen görmelerini çok isterdim. (Hemen bir dip not vereyim; tv9İzmir televizyonunda rahatlıkla izleyebilirsiniz. Zira, bir iki gün çocuklarımızın bu başarılarını halkla buluşturma kararı aldık. Facebook adresimizden takip etmeniz yeterli olacaktır.)

Eskiden bizler bayramlarımızı kortejler eşliğinde yürüdükten sonra statlarda kutlardık. Koca bir alan olmasına rağmen yine de ruhumuz ve heyecanımız oraları bile aşacak diye hissederdik. Herkesin bizleri rahatlıkla izlediklerini bilir, bunun da haklı sevincini yaşardık.

Ben ekmek yediğim bu güzel ilçede şunu isterim ki; MİLLİ BAYRAMLARIMIZ STADYUMDA KUTLANSIN! Her okul ayrı ayrı değil, birlikte heyecanı paylaşsın. Her okul öğrencisi, küçüğü büyüğü, zengini fakiri ayırt edilmeden, olmayanı giydirelim, olanın fazlasını paylaşalım. Az da olsa her çocuğumuza bir rol verelim o koca sahada. Kendine güvenen, herkesle eşdeğer olduğunu bilen, sınıf ayrımı olmadan özel günlerde bütün Mülki Amirlerin kucakladığı bir şehir dizayn edelim. Önce evlatlarımızdan başlayalım ne dersiniz? Şu bayramların “Sevinç ve Huzur Meşalesini” hep birlikte yakalım.

Önümüzdeki günlerde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız var. Hadi bunu şehrin kalbinde olan Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda yapalım mı? Ne dersiniz?

            Bugünlük de bu kadar. Bakalım bu isteğimize sevgili gelişmeye ve değişime açık mülki amirlerimizin cevabı ne olacaktır. Sonucu da buradan sizlerle paylaşacağım inşallah.

 

Sevgiyle kalınız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava