Advert
Advert
AYNI ADAMIN AYNI SÖZLERİNDEN BIKTIK USANDIK
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

AYNI ADAMIN AYNI SÖZLERİNDEN BIKTIK USANDIK

Bu içerik 654 kez okundu.
Advert

31 Mart yerel seçimleri olsun bitsin artık. Yetti gayri, her gün aynı adamın aynı sözlerini duymaktan bıktık, usandık, illallah getirdik. Hangi televizyon kanalını ne zaman açarsan aç, adam karşında duruyor. Dün ne dediyse bu gün de aynısını söylüyor, yarın da aynısını söyleyecek. Adamın başka bildiği yok mu bilmiyorum. Yazıktır, günahtır bu millete. Bu siyasiler yüzünden birçok insan televizyon izlemeyi bırakmış durumdadır.

Alt tarafı bir yerel seçimdir. Muhtarımızı, belediye başkanımızı kısaca yerel yöneticilerimizi seçeceğiz. Nedir bu gürültü, bu hengâme? Neyi paylaşamıyoruz? Aday hangi partiden olursa olsun, bizim adayımızdır. Mahallemizin, şehrimizin insanıdır. Hangisi seçilirse seçilsin bizim muhtarımız, bizim belediye başkanımız olacaktır. Ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ne gerek var. İnsanlar arasına nifak tohumları ekerek elinize ne geçecek? Ellili yıllara dönülsün mü isteniyor? Kahvelerimiz ayrılsın mı, komşu komşuya düşman mı olsun isteniyor?

Ey tepedeki siyasiler! Bırakın bizi bize. Biz kavga etmeden, birbirimizi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, hakaret etmeden, kırmadan, kırılmadan bayram havası içinde kendi yerel yöneticilerimizi seçeriz. Biz adaylarımızı tanıyoruz. Adaylarımız da bizi tanıyor. Koyun sandıkları önümüze, demokrasinin gereği olan seçme ve seçilme görevimizi gönül rahatlığıyla yerine getirelim.

Seçilen belediye başkanı veya muhtar, seçildikten sonra hangi partiden olursa olsun bizim belediye başkanımız, bizim muhtarımız olacaktır. Seçilen kişinin, arkadaş ben şu partiden seçildim, ancak o partililere hizmet ederim deme hakkı var mıdır? Yerel yöneticiler seçildikten sonra parti rozetlerini çıkararak bütün vatandaşlara hizmet etmek zorunda değil midir?

Hangi parti liderine sorsan birlik, beraberlikten bahseder. Doğrusu da budur. Bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar, düşüncesi, inancı, rengi, cinsiyeti, dili ne olursa olsun yasalar karşısında eşit haklara sahiptir. Siyasi düşüncelerinden dolayı bu insanları ayrıştırmak, ötekileştirmek birlik ve beraberliğimizi bozmaktan başka ne işe yarar ki! Belki bir süre için bazılarının işine yarayabilir ama uzun vadede bundan hepimiz zarar görürüz. Lütfen bizi ayrıştırmayınız.

Seçim günü yaklaştıkça karalama kampanyalarının dozu artmaya başladı. Akla gelmedik iftiralar ortada dolaşıyor. Çamur at, izi kalsın anlayışı siyasette geçerliliğini sürdürüyor. Fısıltı gazetesinin dışında alenen tetikçilik yapan yerel ve ulusal gazetelerin varlığı gözden kaçmıyor. Bunlardan bir tanesini benim kapının altından atmışlar. Bu gazete elimde duruyor. Ne yazık ki, bunu yapan gazeteler inandırıcılıklarını kaybettiklerinin farkında değiller. Bunu yapan gazeteler önümüzdeki günlerde baskı sayılarının düştüğünü gördükçe hatalarını anlayacaklar ama iş işten geçmiş olacaktır. 

Siyasetin dili çok sert. Dil yumuşatılmalı, tansiyon düşürülmelidir. Seçim sonrası birbirimizin yüzüne bakarak bu ülkede birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Bunu unutmayalım lütfen.

Son olarak bir dostumun sözünü sizlerle paylaşarak yazımı bitirmek istiyorum. Halinden memnun olanlar önceden oy verdiği partiye tekrar oyunu versin, memnun olmayanlar yeni bir parti arasınlar.

Sevgi, saygı ve mutluluklar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı