Advert
Advert
İNSAN SAĞLIK TARİHİNİ DEĞİŞTİREN DEĞER
Kuzeyli / Nehir SAYAL

İNSAN SAĞLIK TARİHİNİ DEĞİŞTİREN DEĞER

Bu içerik 478 kez okundu.
Advert

Umuyorum huzurla,sevgiyle ve sağlıkla bir hafta sonu geçirmişsinizdir..!

Ben yine güzel ve özel zamanlar geçirdim. Birileri daha “kendi sağlığına kendisinin sahip çıkması adına” yol arkadaşlarımızın arasına katıldı… Şükür!

Kaldığımız yerden devam edelim;

Sağlık Destek Bandı, içeriğini hatırlayalım;

1-Altın Kırmızı Kore Ginseng;

  1. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor,
  2. Kan dolaşımını düzene sokuyor,
  3. Hücre yenilenmesine yardımcı oluyordu

2- Saponinler damarları ve iç organları toksinlerden temizliyor

Yazdıklarım, bulunduğum iş konumu gereği ve aldığım eğitimler sonucu elde edilen ve uzman arkadaşlarım sayesinde başta Dr. Duha Sertkaya Beyin danışmanlığında teknik detayları oluşturmaktadır...

Ve bazen kıymetli ve duayen biri ya da birileri konuya dahil olduğunda da beni ziyadesiyle bu durum onore etmektedir. Çünkü doğru olan her bilginin, hepimizin heybesinde kıymetli yerini almalıdır görüşündeyim.

Hayatımızın parçası haline gelen sosyal ağlar sayesinde; anlamı gereğince kullanıldığında gerçekten, birileri ile aynı şeyleri paylaşmak için aynı şehre ya da ülkeye ve ya birilerine bir şeyleri anlatmak için kapı kapı dolaşmana gerek kalmaya biliyor.(ha ben eski kafalı biri olarak “facetoface” yani yüzyüze olmayı ve dokunmayı öncelik addetmişimdir. Ancak değişim ve gelişim gösterip yeniçağa da ayak uydurmak zorunda olduğumun da farkındayım)

İşte bana oradan ulaşan duayen ağabeyim, kıymetli hocam Sayın Hasan Yılmaz Bey, bu madde için (Saponinler) bana ek bilgi geçmiştir. Zira kendisi hayatını yıllarca Almanya ve Türkiye de İnsan Sağlığı noktasında “Gerçek Organik Ürünlerin, Organik Yağ Formatındaki Şeklinin” hayatımızdaki varlığı için çabalayan ve bu ürünlerin hayatımızın parçası haline getiren önemli kişilerin başındadır. “Bitkilerin ikincil metabolitleri olarak kabul edilen polifenoller ve saponinler insan vücudunda antioksidan özellik gösterirler. Karaciğerin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirirler. Değişik miktarlarda hemen hemen bütün sebzelerde, yemişlerde, gınseng, zerdeçal, zencefil ve tarçın gibi baharatlarda bulunurlar.” Teşekkürler Hocam.

3-Glukosamin

Glukosamin, Doğadaki en kuvvetli EKLEM KORUYUCU ve ONARICI bir maddedir.

Hayatımızın her döneminde önem haiz ettiği gibi, özellikle sporcular ve yaşlıların eklem sağlığı bakımından çok sık faydalandıkları / faydalanmak zorunda oldukları bir maddedir.

 

4- GÜMÜŞ İYONLARI (ayrıca araştırmanızı çok isterim)

“Ceviz” ?

Gümüş İyonları, doğadaki en kuvvetli antibakteriyel madde olması ve insanlık tarihinde (yarın biraz detay geçeceğim) doğal antibiyotik olarak kullanılması sebebiyle bizler için çok değerlidir.

Beyin sağlığı ve fonksiyonlardaki önemli rolü ve de yaraların iyileşme sürecindeki katkısı açısından, doğanın bizlere sunduğu bir NİMETTİR!

…dedikten sonra bu önemli maddeyi daha fazla detaylandırmak üzere yarına bırakıyorum…

ANA FİKİR: Doğanın sana verdiği hizmetin bilincinde olmak ve gözünün önüne, ayağının dibine kadar geldiğinin farkına varmalısın.

Yarın yine görüşmek ve kaldığımız yerden devam etmek üzere, hoşça ve sağlıkla kalın inşallah…

Sevgiler

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu