Advert
Advert
Gölcük’te değişim
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

Gölcük’te değişim

Bu içerik 917 kez okundu.
Advert

Gölcük Yaylası, Ödemiş’in en güzel yaylalarından biridir. Kış mevsiminde ayrı, yaz mevsiminde ayrı güzelliği vardır. İklimi, bitki örtüsü ve gölü nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Her mevsimde ülkenin her yerinden insan bulunabilir. Gölcük’e bir gelen, bir daha ayrılamıyor. İzmir, İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun değişik illerinden yazı geçirmek için burada yaz boyu konaklayan insanlarımızın yanında bazı spor kulüplerimiz de kamp yaparak sporcularına bedensel ve ruhsal yönde çalışmalar yaptırmaktadır. 
Özetleyecek olursak Gölcük, bir dünya cennetidir.
Bu dünya cenneti Gölcük, iki yıl önceye kadar kaderiyle baş başa bırakılmış, Gölcük’ün kalkınması ve gelişmesi için gözle görülebilen bir yatırım yapılmamıştır. Son iki yıldan bu yana Ödemiş Belediyesi’nin girişimleriyle Gölcük’te değişim başlamıştır. İyi niyetlerle başlatılan bu değişim çalışmalarının aksayan yönleri olmasına rağmen bütün olarak bakarsak iyidir. Aksayan yönlerin de zaman içinde düzeleceğine inanıyorum.
Son iki yıldan bu yana Gölcük’e gitmeyenler, ilk geldiğinde Gölcük’teki bu büyük değişimi hemen fark edecektir. Gölcük’te oturan ya da günü birlik gelip gidenler, bu değişimin farkındadır.
Ara yollar dahil birçok yola kilit taşı döşenmiştir. Kaldırım düzenlemeleri yapılmıştır. Gölün hemen kenarına düşünülen yürüyüş yollarının büyük bölümü yapılmıştır. Göl kenarında iki çay bahçesinin yapımı ve düzenlemesi bitmiş kullanılmaktadır. Tuvaletler elden geçirilmiş, modern hale getirilmiştir. Fırın ve kafeteryanın yapımı, tamamlanmak üzeredir. Bu yapılanları görmemek olmaz. Her ne kadar beton yığını diyenler olsa da araya yapılan yeşillendirme çalışmaları betona güzellik katacak, insanımıza nefes aldıracaktır. Her kim Gölcük’e bir güzellik katarsa alkışı hak eder. Desteğimiz yanındadır.
Belediye, bu değişimi yaparken Gölcük’ün geleceğini, Gölcük’te oturanların ve Gölcük’e ziyaret edenlerin rahatını düşünerek yapmaktadır. En önemlisi, burada çalışmalar yapılırken “Sen şu partidensin, o bu partiden” ayrımı yapılmamaktadır. Herkesin evinin önünden geçen yola kilit taşı döşenmektedir. Ben, böyle bir ayrım yapıldığını görmedim. 
Geçen pazar Gölcük çok kalabalıktı. Gölün batı yakasında mangal yakanların dumanı çevrede oturan, dolaşan herkesi rahatsız etti. Bütün çimlerin ve yürüyüş yollarının üstü mangalcılarla doluydu. Seyir teraslarının üstleri dahi mangal alanı olmuştu. Seyir teraslarından biri, mangalcıların ateşinden yanmış bile. Kaldırımlar ona keza, arabalarla doluydu. Sanırsın ki kaldırımlar arabalar için; çimler, seyir terasları ve yürüyüş yolları mangalcılar için yapılmıştı.
Burada iki resmi görevli sürekli takipte bulunarak uyarılar yapsa faydalı olur diye düşünüyorum.
Belediye onca emek vermiş, onca masraf etmiş, yazık değil mi? Bu yapılan masraflar, hepimizin vergilerinden yapılmaktadır. Bunlar bizim ortak malımızdır. Bunların hor kullanılmaması, çok iyi bakılması gerekir.
Şu tespiti yaparak yazımı sonlandıracağım: Çoğunluğumuz, yapılanların kıymetini bilmemektedir.
Sevgi, saygı ve mutluluklar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
s karahacı     2018-07-07 "Gölün batı yakasında mangal yakanların dumanı çevrede oturan, rahatsız etti. Bütün çimlerin ve yürüyüş yollarının üstü mangalcılarla doluydu. Seyir teraslarının üstleri dahi mangal alanı olmuştu.Kaldırımlar ona keza, arabalarla doluydu. Sanırsın ki kaldırımlar arabalar için; çimler, mangalcılar için ." tespitler çok güzel. çözümünüz,iki kişi tutup halka ikaz etmeleri mi gerçekten. o kadar para kimler için harcandıki. mangal yapmayın, arabaları nereye koyarsan koy. oraları kimin, halk ın değil m

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu