Advert
Advert
Nöbetçi eczaneler
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

Nöbetçi eczaneler

Bu içerik 1163 kez okundu.
Advert

Bildiğiniz gibi Küçük Menderes Gazetesi, yerel bir gazetedir. Yayın alanı, Ödemiş merkez olmak üzere Küçük Menderes Havzası’dır. Biz de bu gazetede köşe yazarları olarak yerelde gördüğümüz güzellikleri, doğru işleri, aksaklıkları, yanlışlıkları kimin yaptığına bakmadan gözümüzün gördüğünce, dilimizin döndüğünce tarafsız bir şekilde ortaya sermeye çalışıyoruz.
Bunu yaparken kimseden ne bir övgü ne de bir sövgü bekliyoruz. Yazdığımız yazılarla güzelliklerin sürmesinde, aksaklıkların düzeltilmesinde, yanlışların giderilmesinde en ufak bir katkımız olursa mutlu oluyoruz.
Geçen hafta bir okurumun yeni hastanemizle ilgili bana anlattıklarını sizinle paylaştım. Beğenenler de oldu, beğenmeyenler de. Kimileri, hastanenin iç ve dış güzelliklerinden bahsederek eleştirimin yanlış olduğunu söylediler. Kimileri, yaşadıkları olumsuzlukları anlatarak eleştirinin çok hafif kaldığını belirttiler. Hastane, bir otel değildir. Dış ve iç görünüşüne bakılarak değerlendirilmez. Hastaya ne kadar önem verilirse, ne kadar sağlık hizmeti sağlanırsa hastanenin değeri o kadar artar. Beş yıldızlı otel gibi olmuş, hastaya önem verilmiyorsa, gerekli sağlık hizmeti sunulmuyorsa hastanenin değeri o kadar azalır.
 

***
 

Gelelim bugünkü konumuz nöbetçi eczanelere. 
Cumartesi günü bir ağrı kesici hap alacaktım. Kaymakçı’daki eczanelerin birinden almayı düşündüm. Dükkanımı kapattıktan sonra Ödemiş’e giderken hap almayı unuttuğumu hatırladım. Epey yol aldığım için dönmedim. Ödemiş’ten, nöbetçi eczanelerin birinden alırım diye düşündüm. Ödemiş’e geldiğimde eczanenin birinin önünde durdum. Nöbetçi eczanelere bakayım dedim. O da ne? Ödemiş’te bir tane nöbetçi eczane var. Kuvvetli Mahallesi’nde Kardelen Eczanesi nöbetçiymiş. 
Ben tabelaya bakarken yanıma bir kişi daha yanaştı. Tekstil Mahallesi’nden geliyormuş. “Ben adresi bilmiyorum. Sen biliyorsan seni takip edeyim” dedi. “Benim bildiğim, Kuvvetli Mahallesi’nde bir eczane var, oraya gidelim” dedim. Ben önde, o arkada Kuvvetli Mahallesi’ne vardık. Bildiğim eczane yerinde yoktu. Orada birine sordum. Ekin Pazarı civarını tarif etti. Haydi oraya yöneldik. Tarif edilen yere vardığımızda tarifin doğru olmadığını gördük. Meğer nöbetçi eczane, önce gittiğim yerin yüz metre ilerisindeymiş. Bilmeyince zor bu işler.
Gördüğüm kadarıyla Ödemiş’te nöbetçi eczaneyi bulup ilaç almak bir işkenceye dönüşüyor. Koskocaman Ödemiş’e bir nöbetçi eczane yetersiz geliyor. Çektiğim sıkıntıdan sonra Kaymakçı’ya dönüp almadığıma bin pişman oldum. 
İnsanların işini kolaylaştırmak için Ödemiş’te nöbetçi eczane sayısını ikiye çıkarmanın bir engeli var mıdır, bilemem. Nöbetçi eczaneler listesini hazırlayanların bu konuyu düşünerek çözüm üretmeleri, vatandaşın yararına olacaktır diye düşünüyorum. 
Sevgi, saygı ve mutluluklar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eriş başkanım olanları seyrediyor, lütfen siz de seyretmeyin"
Aynı kurulda yanıt verdi
Aynı kurulda yanıt verdi