Advert
Advert
Sırlanan anlar
FARKLI BAKIŞ / Melek GÖZTEPE

Sırlanan anlar

Bu içerik 1024 kez okundu.
Advert

“Dost meclisinde fincan kadar yer, meydan kadar olur” derler. Gönüllerin sığdığı yere bedenler de sığıyor haliyle. Dost elinden içilen bir çayın, yenilen bir yemeğin tadına doyum olmazmış. Hakikaten öyle. İçine bir de sevgi katılmışsa yapılanın, tebessümü de katıksa sunulanın yanında yediğin de keyif, içtiğin de konuştuğun da. Zamanın nasıl akıp gittiğinin farkına bile varmaz insan böyle durumlarda. Bitmesini istemez yaşadığı anların. Vedalaşma vakti geldiğindeyse ayrıldığına üzülür.

Bir kamelyanın gölgesinde, dostlar sohbetindeydik önceki gün. Gözümüz, gönlümüz, kulağımız, ruhumuz bayram etti. Çeşit çeşit kuş sesleri arasında, hafif hafif esen rüzgarın eşliğinde havanın da mekanın da tadını çıkarttık. Doğrusu, neye bakacağımızı şaşırdık. Envai çeşit bitkilerin, rengarenk açmış çiçeklerin, o çiçeklerden yayılan rayihaları mest etti bizi.

“Bakarsan bağ olur...” sözünün somut örneğiydi bulunduğumuz yer. Beyazından pembesine, sarısından kırmızısına, moruna her tonu yakalamak mümkündü yeşiller üzerinde. Elbette güzel yüreklerle yapılan sohbetle birleşince bütün bunlar, ruhumuz da dinlendi. Mest olduk. Farkına bile varmadan günü akşama kavuşturduk.

İnsan ruhu böyle işte, istiyor ki hep rahat, özgür hissettiği durumda olsun. Gönlün almadığı, sıkıcı gelen mekanlarda ve grupların içinde bir türlü mutmain olamıyor. İsterse bulunduğu yer saray, insanlar da en yetkininden olsun. İlla ki frekansın tutması gerekiyor. Yoksa soluksuz kalıyor insan ve diken üstündeymiş gibi rahatsızlık hissediyor. Tabii ki zaman esniyor ve uzuyor haliyle böyle durumlarda.

Kalplerin yaklaştığı, yakınlaştığı demlerde gönül ne lüks istiyor ne mekan...

Dostlar meclisiniz bol olsun...

 

bir döngü           

zaman

akıyor  

yavaş yavaş önce

                sonra hızlı          

sırlıyor anı          

kalp      

yaşanmışlık       

eskiyor                

tadı kalıyor

            dimağlarda...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı