Advert
Advert
Tire Devlet Hastanesi beğeniliyor
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

Tire Devlet Hastanesi beğeniliyor

Bu içerik 1199 kez okundu.
Advert

Havzamız insanı, Ödemiş Devlet Hastanesi dururken Tire Devlet Hastanesi’ni tercih ediyor. Bu durumu sizin de bildiğinizi düşünüyorum. Kime sorsam yüz kişiden altmışı “Tire Devlet Hastanesi” diyor. Ödemiş Devlet Hastanesi bu kadar yakın olmasına rağmen insanlar, neden Tire Devlet Hastanesi’ni tercih ediyor diye merak eder dururdum. “Oradakiler de doktor buradakiler de” derdim. Bana göre öyle de vatandaşa göre öyle değil.

Bu durumu Ödemiş Devlet Hastanesi yöneticileri biliyorlar mı acaba, biliyorlarsa mutlaka bir önlem düşünüyorlardır. Bilmiyorlarsa ben duyurmuş olayım.

Şimdi yeni hastaneye geçildi. “Belki bundan sonra Ödemiş Devlet Hastanesi tercih edilir” diyordum ama Kaymakçı Mahallesi halkından 1970 doğumlu Raşit Yıldırım’ın başına gelenler, beni bu fikrimden vazgeçirdi. Eskiler demiş ya: “Cami ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okur.” Demek ki, hastane de ne kadar modern, ne kadar büyük olursa olsun içindekiler bildiklerini okumaya devam edecekler. İnsan başına gelmedikçe bilmiyor. Olayı bizzat yaşayan Raşit Yıldırım’dan dinleyelim.

 

***

 

Hocam, 21 Nisan 2018 Cumartesi gecesi evimde uyku sersemliği ile elimi kapıya kıstırdım. Kemik kırığı yoktu ama parmağımın ucundaki et yarıldı. Neredeyse kopmak üzereydi. Parmağım kanıyor, çok acı çekiyordum. Taksi çağırdım, kendimi acele Ödemiş Devlet Hastanesi’ne attım. Acil girişi yaptım. Pansuman yaptılar, sardılar. “Şurada otur, dikiş yapalım” dediler. Yarım saat oturduktan sonra “Doktor yok, yarın sabah saat dokuzda gel” deyip beni gönderdiler. Acıdan duramıyordum. Ne yapayım derken şoför, “Tire’ye gidelim” dedi. “Oradaki yakın ilgiyi gör bak nasıl. İnsan kıymeti var orada” dedi. “Tamam, gidelim” dedim. Yarım saat sonra hastaneye vardık. Acil girişi yaptım. Parmağıma baktılar, pansuman yapılmış sarılmış. “Nerede sardırdın?” dediler. “Ödemiş’te” deyince “Orada neden dikmediler?” dediler. “Doktor yokmuş” dedim. Birbirlerine baktılar. Onlar da şaşkınlık içindeydiler. Beni hemen içeriye aldılar. Tekrar pansuman yaptıktan sonra diktiler, sardılar. Sonra evime döndüm. Tire Devlet Hastanesi’nde gördüğüm yakın ilgiyi Ödemiş Devlet Hastanesi’nde göremedim. Bu nedenle Tire Devlet Hastanesi çalışanlarına teşekkür ederim. Demek ki insanların Tire Devlet Hastanesi’ni tercih ederken bir bildikleri varmış diye düşündüm. 

Şimdi hocam, Tire Devlet Hastanesi’nde o saatte doktor bulunuyor da Ödemiş Devlet Hastanesi’nde neden bulunmuyor? Bölge hastanesi olduk diye övünmesini biliyorlar ama gece parmağıma dikiş yapacak doktor yok. İnsan sağlığına neden önem vermiyorlar? Sabaha kadar ben nasıl bekleyecektim yaralı parmağımla?

Bu olaydan sonra artık Ödemiş Devlet Hastanesi’ne karşı soğuk duruyorum. İki gün sonra hanımım rahatsızlandı. Ödemiş Devlet Hastanesi’ne gitmedim, doğrudan Tire Devlet Hastanesi’ne gittim. Aynı yakın ilgiyi hanımın rahatsızlığında da gördüm. Tire Devlet Hastanesi’ni beğeniyorum. Bundan sonra devamlı oraya gideceğim.

Doktorlara karşı saygım büyüktür. Onlara en ufak bir zarar gelsin istemem. Duyuyorum, bazı hasta yakınları doktorlara saldırıyorlar. Onları kınıyorum. Doktor da bir insandır sonuçta. Ama hocam, koskoca bir hastanede bir doktor bulunmaz mı? Geniş bir çevreye hitap eden Ödemiş Devlet Hastanesi’ne yakışıyor mu bu durum?

 

***

 

Vatandaşın anlattıkları bunlar. İnsan, başına gelmedikçe bilemiyor. Derler ya, “Allah doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin, kimseyi de doktora muhtaç etmesin.” Dilerim sağlığınız bozulmasın.

Sevgi, saygı ve mutluluklar.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı