Advert
Advert
Gölcük Gölü’nde Balık Tutma Yarışması
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

Gölcük Gölü’nde Balık Tutma Yarışması

Bu içerik 1355 kez okundu.
Advert

3 Eylül 1922, Ödemiş’in düşman işgalinden kurtulduğu gündür. Bu yıl, düşman işgalinden kurtuluşumuzun 95.yılını kutluyoruz. Hepimize kutlu olsun. Ne mutlu ki, bu günleri yaşıyoruz.

Bir Türk vatandaşı olarak ülkemizin geçirdiği zor günleri asla unutmamak gerekir. Ülkemizin kurtuluşunda emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, ülkemizin kurtuluşu için canla başla çaba gösteren atalarımızı burada minnetle anıyorum.

Bir Ödemişli olarak Ödemişimizin kurtuluşunda emeği geçenleri de burada minnetle anmaktan gurur duyuyorum.

Dilerim dünya durdukça ülkemizin ve Ödemişimizin kurtuluş günleri coşkuyla kutlansın.

Unutmamamız ve unutturmamamız gereken günler bu günlerdir.  

Belediyemiz, kurtuluş günümüzü anma adı altında bir takım etkinlikler düzenlemiş. Öncelikle belediyemizi bu duyarlı davranışından dolayı kutluyorum.

Yalnız bu etkinlikler arasında “Gölcük Gölü’nde Balık Tutma Yarışı” var. Beni bağışlarsanız, bu etkinlikle ilgili birkaç sözüm var. 

“Bu yıl ikincisi yapılacak olan bu etkinliğin amacı nedir, Ödemiş’in kurtuluşuyla ne ilgisi var?” diye sorsam nasıl yanıt verirsiniz merak ediyorum doğrusu.

“Ne kadar da meraklıymışsın” diyenler olabilir, olsun.

Bence Gölcük’te, Gölcük Gölü’nde balık tutma yarışı yerine yapılması gereken daha mühim işler var.

Göl, gün geçtikçe kirleniyor, ölüyor. Gölün kirlenmesine neden olan davranışlar, artarak devam ediyor. Bu konuda etkin önlemlerin alındığını göremiyorum. Yapılacak olan bu balık tutma yarışması, gölün kirlenmesine neden olmayacak mı?  Öncelikle gölün temizlenmesi ve kirletilmemesi için yapılacak çalışmaların hemen başlaması gerektiğini düşünüyorum.

İki yıl önce Gölcük Mahallesi’ne yapılmış olan kanalizasyon, hala neden faaliyete geçmedi? Ne zaman faaliyete geçecek bilen var mı? Yoksa hiç mi faaliyete geçmeyecek?

Gölün kirli olduğu apaçık ortada. Yaklaştığınızda kokuyor. Göle foseptik akıyor olabilir mi? Buradan tutulan balıklar yenir mi? Bu konuda bir inceleme yapılmış mıdır? Yapıldıysa bu konuda halk bilgilendirildi mi?

Balık tutmak bir spor mudur? Ülkemiz spor etkinlikleri arasında böyle bir yarışma düzenlenmekte midir?

Durduk yerde kimseyi rahatsız etmek istemiyorum. Göl, gözümüzün önünde ölüp gidiyor. Buna dayanamıyorum. Bu göl hepimizin. Ödemişimize bir katma değer sağlamaktadır. Hep birlikte düşünelim derim.

Sevgi, saygı ve mutluluklar.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı